Zostań Wolontariuszem/Wolontariuszką podczas ogólnopolskiej Parady Seniorów i Pikniku Pokoleń 2019!

• 6 sierpnia 2019

Fundacja Zaczyn zaprasza wszystkich chętnych do zaangażowania się w Paradę Seniorów i Piknik Pokoleń 2019 – największe, otwarte dla wszystkich wydarzenie senioralne w Polsce. To kolorowy i optymistyczny przemarsz przez ulice Warszawy od ronda de Gaulle’a na Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego połączony z piknikiem pełnym koncertów, dancingów, warsztatów i innych atrakcji.

Zadania jakie czekają na Ochotników i Ochotniczki to:
• obsługa punktów informacyjnych i wsparcie organizacyjne,
• opieka i wsparcie artystów, prelegentów oraz wystawców,
• wsparcie podczas warsztatów,
• wsparcie obsługi scen,
• rozmowy z seniorami.

Od Wolontariuszy i Wolontariuszek organizatorzy oczekują:
• zaangażowania,
• sympatii do seniorów,
• obecności na dwugodzinnym szkoleniu – wtorek, 20 sierpnia godz. 9:00 lub 16:00/17:00 (do wyboru)
• dyspozycyjności 23 sierpnia (piątek) w godzinach popołudniowych i 24 sierpnia (sobota) w godzinach 8-19 (lub w wybranych godzinach).

Angażując się w Paradę Seniorów i Piknik Pokoleń:
• możesz wziąć udział w ważnym społecznie wydarzeniu,
• masz okazję na integrację międzypokoleniową w niezwykle sprzyjającej atmosferze,
• otrzymujesz gadżety (m.in. koszulkę) miły upominek oraz zaświadczenie o odbyciu wolontariatu,
• masz zapewniony poczęstunek i napoje,
• miło spędzasz czas.

Zobacz jak wydarzenie wyglądało w 2018 roku: https://www.youtube.com/watch?v=bxoIFCo4hqA

Na zgłoszenia czekamy do 12 sierpnia 2019 do godz. 12:00. Wystarczy, że wyślesz wiadomość na adres wolontariat[at]uw.edu.pl z informacją, które zadania najbardziej by Ci odpowiadały. Jeśli masz jakieś zdolności/umiejętności (fotograficzne, plastyczne itp.), które chciałbyś/chciałabyś wykorzystać podczas wydarzenia to też śmiało o tym wspomnij.
Jeśli jeszcze nie angażowałeś/angażowałaś się w rekrutacje UCW, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o wypełnienie ankiety wolontariusza: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/