Zespół

Katarzyna Żakowska

Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu

Uniwersytet Warszawski  nie tylko edukuje, ale też kształtuje i choć czasem irytuje – jest częścią mojego życia już od wielu lat. To moje miejsce. Dlaczego Centrum Wolontariatu? Może dlatego, że: lubię widzieć pół szklanki pełne, a nie puste; nie lubię stwierdzenia „nie da się”; lubię ciekawych ludzi; nie lubię leniuchów; lubię cieszyć się z drobiazgów; nie lubię ludzi małostkowych; nie lubię „much w nosie” – swoim i innych; lubię się śmiać.


Katarzyna Kucharska

wolontariat wielokulturowy, komunikacja międzykulturowa, warsztaty, szkolenia, współpraca międzynarodowa

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Master of Arts w scieżce „kultura, media i społeczeństwo” uzyskany w Graduate School for Social Research (Lancaster University). Ukończyłam również dwa semestralne kursy antropologii miejskiej na Univeristeit van Amsterdam. W ramach Stypendium Cirrus brałam udział w zajęciach z zakresu komunikacji międzykulturowej w Nørgaards Højskole, w Danii. Absolwentka kursu dla animatorów kultury Inkubator Animacji Kultury w Lublinie.
W Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu od samego początku zajmuję się planowaniem i wdrażaniem rozwoju wolontariatu na uczelni, rekrutacją i koordynacją wolontariuszy, rozwojem współpracy międzynarodowej oraz zaangażowaniem w działalność społeczną studentów obcojęzycznych.
Trenerka komunikacji międzykulturowej oraz umiejętności cross-kulturowych. Prywatnie wspieram działalność organizacji pozarządowych zajmujących się ratowaniem bezdomnych i pokrzywdzonych zwierząt.

Kontakt (PL/ENG): km.kucharska[at]uw.edu.pl

Małgorzata Wiśniewska

wolontariat pomocowy, wolontariat akcyjny, wolontariat edukacyjny, administracja

Absolwentka socjologii i andragogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowałam w dziale HR jednej z firm zajmujących się wsparciem procesów sprzedaży, gdzie odpowiadałam za rekrutację pracowników. Wcześniej byłam zaangażowana w działalność organizacji pozarządowej dbającej o prawa konsumentów w Polsce.
W Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu zajmuję się szeroko pojętą koordynacją biura oraz projektu Wolontariatu Edukacyjnego.
Prywatnie już od wielu lat działam jako wolontariuszka. Obecnie szczególnie bliskie są mi osoby starsze i samotne. W wolnych chwilach chętnie zapominam o całym świecie i przenoszę się do świata książek.

Kontakt (PL/ENG/ESP) – malgorzata.wisniewska[at]uw.edu.pl

Miriam Kołak-Pleśniak

promocja i komunikacja, wolontariat na rzecz zwierząt, wolontariat w kulturze, warsztaty

Absolwentka kulturoznawstwa – wiedzy o kulturze w Instytucie Kultury Polskiej UW ze specjalizacją Animacja Kultury. Od 2011 roku związana z branżą mediów społecznościowych, portali internetowych oraz promocją instytucji kultury i działań społecznych. Przez sześć lat współtworzyłam profile społecznościowe, komunikację oraz wydarzenia Narodowego Centrum Kultury (do 2018 r.). Współpracuję z instytucjami kultury (jestem członkinią zespołu Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej realizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury) oraz organizacjami pozarządowymi.
Koordynatorka pięciolecia UCW, na co dzień wspieram zespół w działaniach związanych z promocją i komunikacją, akcjami na rzecz zwierząt, współtworzę projekty i prowadzę warsztaty.
W wolnym czasie można mnie spotkać na spacerze z dwoma adoptowanymi pieskami: Kropką i Przecinkiem. Najpewniej będę również słuchała audiobooka lub podcastu.

Kontakt (PL/ENG) – m.kolak[at]uw.edu.pl

Martyna Iwanicka

współpraca międzynarodowa, projekty studenckie

Absolwentka filozofii w ramach MISH na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie doktorantka filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. W swoich badaniach skupia się na fenomenologii i filozofii psychiatrii. Interesuje się również psychoanalizą, religioznawstwem oraz popularyzacją nauki. Stypendystka New Generation Research Exchange na University of Oxford w Blackfriars Hall, gdzie spędziła Trinity Term 2023. Wraz ze współpracownikami z Pragi i Kopenhagi zrealizowała mini-grant 4EU+ “Rethinking AI i healthcare”. Ma doświadczenie w edukacji jako nauczycielka filozofii i etyki oraz w badaniach społecznych w Fundacji Optimum Pareto/ Swarmcheck.ai.
W wolnych czasie lubię pić kawę w filiżance od mojej Babci, czytać Freuda i podróżować. Opowiadanie anegdotek to moje drugie imię. 

Kontakt (PL/ENG) – ma.iwanicka[at]uw.edu.pl

Gabriela Lassota

promocja i komunikacja, współpraca z zewnętrznymi organizacjami
Absolwentka Socjologii Stosowanej i Antropologii Społecznej oraz studentka Polityki Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat jestem związana ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, aktualnie jestem drużynową i komendantką jednego z południowo-praskich szczepów. Lubię działać, pomagać i aktywnie spędzać czas – dzięki stażowi w UCW UW mam szansę bardziej zaangażować się w życie naszej uniwersyteckiej społeczności. Wieczorami i weekendami UWielbiam grać w gry planszowe z przyjaciółmi i oglądać seriale. Uśmiech, słońce i zrealizowane zadania to moje paliwo do życia.
Kontakt (PL/ENG) – g.lassota[at]wolontariat.uw.edu.pl


Julia Paczuska

koordynatorka Miasteczka na Styku Kultur – Cultural Hot Spot Uw

Pasjonatka języków obcych i szeroko pojętej kultury. Językowo rozwijam się na studiach (lingwistyka stosowana, kombinacja angielski-francuski), a (wielo)kulturowo – w UCW. Na UW czuję się jak w domu (w końcu spędzam tu prawie tyle samo czasu!) i cieszę się, że poza rolą studentki mogę teraz zrobić coś więcej dla naszej społeczności akademickiej dzięki pracy w UCW.Prywatnie jestem kocią mamą i entuzjastką wszelkiego rodzaju filmów dokumentalnych.
Kontakt (PL/ENG/FR) – j.paczuska[at]wolontariat.uw.edu.pl

Olga Adamska

Studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka programu Szkoły liderów WAML 6.0. Jestem miłośniczką feminatywów, języka inkluzywnego i historii języka polskiego, a także fantastyki, kotów i gotowania. Od wielu lat angażuję się w działalność społeczną, a od 6 lat jestem stale związana z warszawskim Hospicjum Domowym im. Cicely Saunders. Jako entuzjastka idei wolontariatu, z radością pomagam przy promocji zaangażowania społecznego i samorozwoju wśród studentów w Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu.

Kontakt – o.adamska[at]wolontariat.uw.edu.pl

#WOLO Dobry BOT

pierwszy kontant i źródło sucharków na Facebooku

Pierwszy BOT Wolontariusz na Uniwersytecie Warszawskim. Jest źródłem wiedzy na temat wolontariatu i zaangażowania społecznego. Posiada też zasobną bazę dowcipów. W przeciwieństwie do swoich koleżanek z zespołu UCW nie musi sypiać, więc możecie z nim porozmawiać o każdej porze dnia i nocy: https://m.me/wolodobrybot (lub na fanpage’u Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu).
Dobry BOT został powołany do życia dzięki współpracy drużyny wolontariuszek z Uniwersytetu Warszawskiego, zaangażowanych pracowników firmy K2-Internet, technologicznych speców z InteliWISE i Zespołu UCW. Wszystkich rodziców naszego #WOLO znajdziecie na stronie: https://wolontariat.uw.edu.pl/wolo-autorzy/