Zespół

Katarzyna Żakowska

Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu

Uniwersytet Warszawski  nie tylko edukuje, ale też kształtuje i choć czasem irytuje – jest częścią mojego życia już od wielu lat. To moje miejsce. Dlaczego Centrum Wolontariatu? Może dlatego, że: lubię widzieć pół szklanki pełne, a nie puste; nie lubię stwierdzenia „nie da się”; lubię ciekawych ludzi; nie lubię leniuchów; lubię cieszyć się z drobiazgów; nie lubię ludzi małostkowych; nie lubię „much w nosie” – swoim i innych; lubię się śmiać.


Katarzyna Kucharska

wolontariat wielokulturowy, komunikacja międzykulturowa, warsztaty, szkolenia, współpraca międzynarodowa

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Master of Arts w scieżce „kultura, media i społeczeństwo” uzyskany w Graduate School for Social Research (Lancaster University). Ukończyłam również dwa semestralne kursy antropologii miejskiej na Univeristeit van Amsterdam. W ramach Stypendium Cirrus brałam udział w zajęciach z zakresu komunikacji międzykulturowej w Nørgaards Højskole, w Danii. Absolwentka kursu dla animatorów kultury Inkubator Animacji Kultury w Lublinie.
W Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu od samego początku zajmuję się planowaniem i wdrażaniem rozwoju wolontariatu na uczelni, rekrutacją i koordynacją wolontariuszy, rozwojem współpracy międzynarodowej oraz zaangażowaniem w działalność społeczną studentów obcojęzycznych.
Trenerka komunikacji międzykulturowej oraz umiejętności cross-kulturowych. Prywatnie wspieram działalność organizacji pozarządowych zajmujących się ratowaniem bezdomnych i pokrzywdzonych zwierząt.
Kontakt (PL/ENG): km.kucharska[at]uw.edu.pl

Małgorzata Wiśniewska

wolontariat pomocowy, wolontariat akcyjny, wolontariat edukacyjny, administracja

Absolwentka socjologii i andragogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowałam w dziale HR jednej z firm zajmujących się wsparciem procesów sprzedaży, gdzie odpowiadałam za rekrutację pracowników. Wcześniej byłam zaangażowana w działalność organizacji pozarządowej dbającej o prawa konsumentów w Polsce.
W Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu zajmuję się szeroko pojętą koordynacją biura oraz projektu Wolontariatu Edukacyjnego.
Prywatnie już od wielu lat działam jako wolontariuszka. Obecnie szczególnie bliskie są mi osoby starsze i samotne. W wolnych chwilach chętnie zapominam o całym świecie i przenoszę się do świata książek.
Kontakt (PL/ENG/ESP) – malgorzata.wisniewska[at]uw.edu.pl

Miriam Kołak-Pleśniak

promocja i komunikacja, wolontariat na rzecz zwierząt, wolontariat w kulturze, warsztaty

Absolwentka kulturoznawstwa – wiedzy o kulturze w Instytucie Kultury Polskiej UW ze specjalizacją Animacja Kultury. Od 2011 roku związana z branżą mediów społecznościowych, portali internetowych oraz promocją instytucji kultury i działań społecznych. Przez sześć lat współtworzyłam profile społecznościowe, komunikację oraz wydarzenia Narodowego Centrum Kultury (do 2018 r.). Współpracuję z instytucjami kultury (jestem członkiem zespołu Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej realizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury) oraz organizacjami pozarządowymi.
Koordynatorka pięciolecia UCW, na co dzień wspieram zespół w działaniach związanych z promocją i komunikacją, akcjami na rzecz zwierząt, współtworzę projekty i prowadzę warsztaty.
Wolny czas nejchętniej spędzam w starym, drewnianym domu na wsi marząc, aby stworzyć w nim przestrzeń pracy twórczej i działań społecznych.

Kontakt (PL/ENG) – m.kolak[at]uw.edu.pl

Julia Paczuska

wolontariat wielokulturowy

Pasjonatka języków obcych i szeroko pojętej kultury. Językowo rozwijam się na studiach (lingwistyka stosowana, kombinacja angielski-francuski), a (wielo)kulturowo – w UCW. Na UW czuję się jak w domu (w końcu spędzam tu prawie tyle samo czasu!) i cieszę się, że poza rolą studentki mogę teraz zrobić coś więcej dla naszej społeczności akademickiej dzięki pracy w UCW.

Prywatnie jestem kocią mamą i entuzjastką wszelkiego rodzaju filmów dokumentalnych.

Kontakt (PL/ENG/FR) – j.paczuska[at]wolontariat.uw.edu.pl

Paulina Wasiluk

promocja i komunikacja, działania społeczne

Zarówno na Uniwersytet Warszawski, jak i do samego UCW, doprowadziła mnie chęć działania społecznego, choć wcześniej swoją przyszłość wiązałam z sektorem medycznym. Obecnie studiuję politykę społeczną, a od prawie 3 lat angażuję się też w działalność Fundacji Akcja Menstruacja i innych inicjatyw aktywistycznych.

W wolnym czasie rozwiązuję krzyżówki i sudoku, jeżdżę pociągami albo czytam, najchętniej o feminizmie. Lojalna fanka mediów tradycyjnych, zwłaszcza tych mówionych i drukowanych.

Kontakt (PL/ENG) – p.wasiluk[at]wolontariat.uw.edu.pl

#WOLO Dobry BOT

pierwszy kontant i źródło sucharków na Facebooku

Pierwszy BOT Wolontariusz na Uniwersytecie Warszawskim. Jest źródłem wiedzy na temat wolontariatu i zaangażowania społecznego. Posiada też zasobną bazę dowcipów. W przeciwieństwie do swoich koleżanek z zespołu UCW nie musi sypiać, więc możecie z nim porozmawiać o każdej porze dnia i nocy: https://m.me/wolodobrybot (lub na fanpage’u Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu).
Dobry BOT został powołany do życia dzięki współpracy drużyny wolontariuszek z Uniwersytetu Warszawskiego, zaangażowanych pracowników firmy K2-Internet, technologicznych speców z InteliWISE i Zespołu UCW. Wszystkich rodziców naszego #WOLO znajdziecie na stronie: https://wolontariat.uw.edu.pl/wolo-autorzy/