Zespół

KSZ_3320

Katarzyna Żakowska

Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu

Uniwersytet Warszawski  nie tylko edukuje, ale też kształtuje i choć czasem irytuje – jest częścią mojego życia już od wielu lat. To moje miejsce. Dlaczego Centrum Wolontariatu? Może dlatego, że: lubię widzieć pół szklanki pełne, a nie puste; nie lubię stwierdzenia „nie da się”; lubię ciekawych ludzi; nie lubię leniuchów; lubię cieszyć się z drobiazgów; nie lubię ludzi małostkowych; nie lubię „much w nosie” – swoim i innych; lubię się śmiać.


Katarzyna Kucharska

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Master of Arts w scieżce „kultura, media i społeczeństwo” uzyskany w Graduate School for Social Research (Lancaster University). Ukończyłam również dwa semestralne kursy antropologii miejskiej na Univeristeit van Amsterdam. W ramach Stypendium Cirrus brałam udział w zajęciach z zakresu komunikacji międzykulturowej w Nørgaards Højskole, w Danii. Absolwentka kursu dla animatorów kultury Inkubator Animacji Kultury w Lublinie.
W Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu od samego początku zajmuję się planowaniem i wdrażaniem rozwoju wolontariatu na uczelni, rekrutacją i koordynacją wolontariuszy, rozwojem współpracy międzynarodowej oraz zaangażowaniem w działalność społeczną studentów obcojęzycznych.
Trenerka komunikacji międzykulturowej oraz umiejętności cross-kulturowych. Prywatnie wspieram działalność organizacji pozarządowych zajmujących się ratowaniem bezdomnych i pokrzywdzonych zwierząt.
Kontakt (PL/ENG): km.kucharska[at]uw.edu.pl

Irena Skowera

Absolwentka ukrainoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Pracowałam w białorusko-polsko-ukraińskim programie edukacji nieformalnej, prowadziłam warsztaty z tworzenia projektów społeczno-kulturalnych oraz z tematyki wielokulturowości, organizowałam polsko-ukraińskie wydarzenia kulturalne. Jestem ogromną fanką ludzi i ich potencjału, wierzę, że absolutnie każdy może przyczynić się do pozytywnych zmian dookoła siebie.
W Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu zajmuję się koordynacją programu „UW: Inicjatywy dla otoczenia” (https://ido.uw.edu.pl/) oraz przygotowuję działania, które zintegrują i zaktywizują społecznie studentów Uniwersytetu pochodzących z Europy Wschodniej.
Prywatnie działam na rzecz współpracy kulturalnej Polski i Ukrainy, interesuje się wszystkim co dzieje się na szeroko rozumianej prowincji i pograniczu kultur, współpracuję z Stowarzyszeniem Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”
Kontakt (PL/UA/ENG) iskowera[at]uw.edu.pl

Małgorzata Wiśniewska

Absolwentka socjologii i andragogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowałam w dziale HR jednej z firm zajmujących się wsparciem procesów sprzedaży, gdzie odpowiadałam za rekrutację pracowników. Wcześniej byłam zaangażowana w działalność organizacji pozarządowej dbającej o prawa konsumentów w Polsce.
W Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu zajmuję się szeroko pojętą koordynacją biura oraz projektu Wolontariatu Edukacyjnego.
Prywatnie już od wielu lat działam jako wolontariuszka. Obecnie szczególnie bliskie są mi osoby starsze i samotne. W wolnych chwilach chętnie zapominam o całym świecie i przenoszę się do świata książek.
Kontakt (PL/ENG/ESP) – malgorzata.wisniewska[at]uw.edu.pl

Miriam Kołak-Pleśniak

Absolwentka kulturoznawstwa – wiedzy o kulturze w Instytucie Kultury Polskiej UW ze specjalizacją Animacja Kultury. Od 2011 roku związana z branżą mediów społecznościowych, portali internetowych oraz promocją instytucji kultury. Przez sześć lat współtworzyła profile społecznościowe, komunikację oraz wydarzenia Narodowego Centrum Kultury (do 2018 r.). Współpracuje z instytucjami kultury (jest członkiem zespołu Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej realizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury) oraz organizacjami pozarządowymi (na stałe działa z Fundacją Art_Committed).
Koordynatorka pięciolecia UCW, na co dzień wspiera zespół w działaniach związanych z promocją i komunikacją.
Prywatnie marzy o starym domu z ogrodem, daleko od miasta, gdzie będzie realizowała działania animacyjne.

#WOLO Dobry BOT

Pierwszy BOT Wolontariusz na Uniwersytecie Warszawskim. Jest źródłem wiedzy na temat wolontariatu i zaangażowania społecznego. Posiada też zasobną bazę dowcipów. W przeciwieństwie do swoich koleżanek z zespołu UCW nie musi sypiać, więc możecie z nim porozmawiać o każdej porze dnia i nocy: https://m.me/wolodobrybot (lub na fanpage’u Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu).
Dobry BOT został powołany do życia dzięki współpracy drużyny wolontariuszek z Uniwersytetu Warszawskiego, zaangażowanych pracowników firmy K2-Internet, technologicznych speców z InteliWISE i Zespołu UCW. Wszystkich rodziców naszego #WOLO znajdziecie na stronie: https://wolontariat.uw.edu.pl/wolo-autorzy/