WOLONTARIAT WIELOKULTUROWY

Zapraszamy Was do współtworzenia Wolontariatu Wielokulturowego na Uniwersytecie Warszawskim! Obecnie Poszukujemy otwartych i odpowiedzialnych studentów i studentek, które chciałyby zaangażować się w konwersacje z zagranicznymi słuchaczami i słuchaczkami Roku Zerowego w Polonicum UW.

KONWERSACJE – odbywają się raz na tydzień w wybranym dniu, w naszej siedzibie w BUWie.

Waszym zadaniem będzie prowadzenie rozmowy w języku polskim. W zamian zagraniczni studenci mogą odwdzięczyć się opowieściami o swoich krajach i nauką swoich ojczystych języków.

Nie trzeba mieć doświadczenia dydaktycznego, ani znać biegle języków obcych! Ważne, że jesteś otwartą i komunikatywną osobą.

Poszukujemy również studentów i studentek, którzy spotkają się (raz lub dwa) ze słuchaczami Polonicum i opowiedzą im jak studiuje się na UW. Najlepiej, jeśli studiujesz jeden z kierunków:

· prawo

· stosunki międzynarodowe

· dziennikarstwo

Jeśli studiujesz inny kierunek, a chciałabyś/chciałbyś się zaangażować, to też zapraszamy – zawsze możesz opowiedzieć o USOSie i studenckim życiu.

Wspólnie możemy pokazać naszym zagranicznym studentom, że Warszawa i Uniwersytet Warszawski to super miejsca do życia i studiowania, a język polski wcale nie jest taki skomplikowany!

W ramach projektu będziecie mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach i warsztatach, poznać ciekawych ludzi z odległych stron świata i nauczyć się wielu nowych rzeczy! Każdy wolontariusz i każda wolontariuszka otrzyma zaświadczenie o wolontariacie po zakończeniu konwersacji.

Projekt rozpocznie się warsztatami integracyjno-komunikacyjnymi.

Jeśli chcesz się zaangażować wyślij czym prędzej wiadomość: wolontariat[at]uw.edu.pl, najpóźniej do niedzieli (10.03.2019) do godziny 23:59. W zgłoszeniu prosimy o następujące informacje:

 • KONWERSACJE:
  prosimy o podanie, w którym dniu możesz przychodzić regularnie do Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu (ul. Dobra 56/66), aby brać udział w konwersacjach:
  – PONIEDZIAŁKI 15:30-17:00 (pierwsze spotkanie 11.03.2019)
  – WTORKI 15:30-17:00 (pierwsze spotkanie 12.03.2019)
  – CZWARTKI 15:30-17:00 (pierwsze spotkanie 14.03.2019)
  Pamiętaj, że zgłaszając się do tej części projektu deklarujesz chęć systematycznego brania udziału w spotkaniach, przynajmniej raz w tygodniu!
 • Jeśli chcesz opowiedzieć studentom Polonicum o studiach/Uniwersytecie Warszawskim napisz nam co studiujesz i w jakie dni oraz godziny jesteś dyspozycyjny/dyspozycyjna.

Konwersacje będą odbywały się od połowy marca do połowy maja 2019.

Projekt objęty został Patronatem Prorektor ds. rozwoju – prof. UW dr hab. Anny Gizy-Poleszczuk oraz Patronatem Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia – prof. UW dr hab. Jolanty Choińskiej-Miki.

Jeśli jeszcze nie brałeś/brałaś udziału w inicjatywach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu prosimy o wypełnienie ankiety wolontariusza przed wysłaniem zgłoszenia: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/


Poprzednia edycja Wolontariatu Wielokulturowego na UW (kliknij w obrazek, aby powiększyć):