Poznaj UCW!

ENGLISH VERSION

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW to pierwsza tego typu jednostka w skali kraju. Nasz przepis na wolontariat? Otwartość, kreatywność, zaangażowanie, rozwój i budowanie kapitału społecznego. Od prawie dekady rozwijamy kompetencje, promujemy wartości i postawy etyczne oraz integrujemy społeczność akademicką poprzez działania wolontariackie, szkolenia, programy i projekty społeczne.


Wspólnie tworzymy przestrzeń do działania

Wolontariuszki i wolontariusze UCW uczestniczą oraz współtworzą wiele inicjatyw, które dotyczą takich obszarów tematycznych jak: edukacja, komunikacja międzykulturowa, zaangażowanie społeczne, odpowiedzialność obywatelska, antydyskryminacja, czy ochrona środowiska.

Możliwości jest wiele

Wiemy, że bogata oferta to rozwój różnorodnych kompetencji oraz możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej podczas studiów, dlatego współpracujemy również z zewnętrznymi partnerami: organizacjami pozarządowymi, instytucjami państwowymi oraz ekspertami ze świata biznesu.

Zarządzanie projektami i zespołem, tworzenie kampanii promocyjnych, czy prowadzenie negocjacji to tylko niektóre z umiejętności, które zdobyły nasze wolontariuszki oraz wolontariusze.

Odetchnij, zainspiruj się, poznaj ludzi z całego świata

UCW to także miejsce do wytchnienia, twórczego spędzenia czasu, wymiany inspiracji oraz budowania relacji.
Nasza baza wolontariuszek i wolontariuszy wciąż rośnie, są w niej: studentki i studenci z Polski i zagranicy, doktorantki i doktoranci, aktywne i emerytowane pracowniczki i pracownicy oraz absolwentki i absolwenci UW.

 

DOŁĄCZ DO WOLONTARIUSZEK I WOLONTARIUSZY UCW


Wybierz działanie w sam raz dla siebie
  • Wolontariat akcyjny

Pragniesz działać społecznie, ale masz mało czasu? Napięty grafik nie musi być przeszkodą w pomaganiu innym. Bądź częścią wydarzeń, inicjatyw i akcji społecznych!

  • Projekty społeczne

Zrealizuj własne działanie społeczne i miej wpływ na rzeczywistość. Rozwijaj pasje, wiedzę oraz doświadczenie w pracy projektowej.

  • Wolontariat edukacyjny

Rozwijaj swoje umiejętności trenerskie oraz dydaktyczne i samodzielnie poprowadź zajęcia!

  • Wolontariat wielokulturowy

Odkryj wielokulturowe oblicze UW. Weź udział w spotkaniach, warsztatach, konwersacjach i poznawaj ludzi z całego świata!

UCW to także:

  • Akcje społeczne i zbiórki
  • Warsztaty i szkolenia
  • Wydarzenia
  • Współpraca z zewnętrznymi partnerami

 

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Bądźmy w kontakcie

Napisz do nas: wolontariat[at]uw.edu.pl
Obserwuj nas w mediach społecznościowych:
facebook.com/UCWUW
instagram.com/ucw_uw