Międzypokoleniowa Misja Choinka – łączymy pokolenia, by sprawić radość seniorkom i seniorom!

  • 24 listopada 2022

ENGLISH VERSION - CLICK HERE

Zapraszamy Was do włączenia się w naszą coroczną akcję, tym razem w nieco innym wydaniu! Co powiecie na warsztaty międzypokoleniowe, podczas których wspólnie z seniorkami i seniorami zgromadzonymi wokół Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie przygotujecie dekoracje świąteczne, które umilą czas osobom starszym w ich domach? Brzmi ciekawie? Czytajcie dalej. 

Zadanie?
Podczas warsztatów Waszym zadaniem będzie ozdobienie mini choinki z gałązek, zgodnie z Waszą inwencją twórczą. Organizatorzy zapewniają potrzebne materiały oraz wsparcie osoby prowadzącej spotkanie. Oprócz stworzenia świątecznego drzewka, poprosimy Was o wypisanie kartki z życzeniami dla seniorki/seniora. Trafią one do osób starszych związanych z CAM Nowolipie, które ze względu na stan zdrowia nie opuszczają swoich domów. 

Do przygotowanych upominków dołączymy świąteczne rysunki przygotowane przez dzieci z Punktu Przedszkolnego “Smyki ze Smyczkowej” i Żłobka “Uniwersyteckie Maluchy”. Dzięki temu nasza akcja będzie jeszcze bardziej międzypokoleniowa!

Gdzie?
Warsztaty odbędą się w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie, ul. Nowolipie 25b (niedaleko metra Ratusz Arsenał, przystanek Kino Femina).

Kiedy?

  • 7 grudnia (środa) w godz. 15:00-17:00 (brak miejsc)
  • 9 grudnia (piątek) w godz. 16:00-18:00  (brak miejsc)

Bardzo prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na udział w całym warsztacie w wybranym dniu. Będzie można dołączyć do zespołu UCW i wspólnie pojechać do CAM Nowolipie autobusem z przystanku obok bramy głównej UW. 

Do dołączenia do akcji “Międzypokoleniowa Misja Choinka” zapraszamy całą społeczność UW: studentki i studentów, doktorantki i doktorantów, absolwentki i absolwentów oraz aktywne i emerytowane pracowniczki i pracowników. 

Dlaczego warto włączyć się w akcję? Jest to:

  • okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym;
  • możliwość poznania nowych osób w różnym wieku i podzielenia się opowieściami przy rozgrzewającej herbacie;
  • okazja, by wczuć się w świąteczny klimat i oderwać się od bieżących spraw;
  • szansa, by sprawić innym radość.

Dodatkowo wolontariuszki i wolontariusze otrzymają zaświadczenia oraz pakiet gadżetów. 

Jak dołączyć?
Wyślij wiadomość na adres: wolontariat[at]uw.edu.pl w treści wpisując “Międzypokoleniowa Misja Choinka” oraz termin warsztatów, który Ci odpowiada.

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku, 5 grudnia włącznie.
Liczba miejsc jest ograniczona, więc radzimy nie czekać do ostatniej chwili. 

Międzypokoleniowa Misja Choinka – łączymy pokolenia, by sprawić radość seniorkom i seniorom!

Organizatorzy: 

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie

WAŻNE! Jeśli nie zgłaszałeś/aś się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/

Plakat promocyjny Międzypokoleniowej Misji: Choinka (grafika dekoracyjna)