Zostań mentorem/mentorką w programie MINT!

• 24 lutego 2020

Fundacja Ocalenie realizuje obecnie program MINT (Mentoring na rzecz integracji dzieci cudzoziemskich) łączący wolontariuszy–mentorów i młodzież w wieku 10–15 lat, która niedawno przybyła do Polski, ale zwykle już potrafi porozumiewać się w języku polskim.

Program polega na regularnych spotkaniach z uczniem/uczennicą, by wspólnie spędzić czas, porozmawiać, odrobić lekcje czy też wybrać się na wycieczkę do różnych instytucji kulturalnych, naukowych, sportowych i w ten sposób pomóc w lepszej integracji w Polsce.

Jeśli zdecydujesz się włączyć w program MINT:

• otrzymasz bieżące wsparcie merytoryczne i organizacyjne w trakcie udziału w programie (Fundacja zadba o zorganizowanie Twojej pracy z uczniem/uczennicą – wspólnie ustalicie harmonogram i miejsce spotkań itp.);
  • weźmiesz udział w różnorodnych warsztatach doszkalających;
  • rozwiniesz swoją wiedzę na temat innych kultur;
  • otrzymasz zaświadczenie o wolontariacie.

Od kandydatów i kandydatek na mentorów–wolontariuszy Fundacja oczekuje:

• otwartości na osoby z różnych kręgów kulturowych;
  • dyspozycyjności przez dziewięć miesięcy, w okresie kwiecień – grudzień, min. 2 godz. w tygodniu;
  • znajomości języka polskiego jako języka ojczystego;
  • uczestnictwa w zebraniach zespołu raz w miesiącu w godzinach popołudniowych/wieczornych;
  • uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu przygotowującym do pracy z uczniami i uczennicami, które odbędzie się w dniach 7-8 marca 2020 r. (sobota – niedziela) w Wildze (wszelkie koszty wyjazdu pokrywa Fundacja).

Mile widziane: wcześniejsze doświadczenie wolontariackie lub doświadczenie pracy w projekcie międzykulturowym oraz ciekawe pasje, którymi można zainteresować młodzież.

Gorąco zachęcamy do zgłaszania się do wolontariatu – to wyjątkowa możliwość wsparcia rodzin migranckich i uchodźczych w Polsce i bliższego ich poznania.

Jeśli chcesz dołączyć do programu MINT w Fundacji Ocalenie, prześlij do nas wiadomość na adres wolontariat[at]uw.edu.pl

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli, 1 marca do godziny 23:59!

Jeśli jeszcze nie zgłaszałeś/aś się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza.