Zostań członkiem studenckiego jury w konkursie literackim!

• 26 marca 2015

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa potrzebuje wsparcia studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

„Weterani – 1953 – 2015” to konkurs literacki, który startuje 15.04 i jest skierowany do młodzieży gimnazjalnej i licealnej.
Poszukujemy studentów, którzy zostaną wstępnym jury prac pisemnych i wybiorą najlepsze, spośród których specjalnie powołane jury wybierze trzy zwycięskie teksty.

Osoby, które zdecydują się wziąć udział w przedsięwzięciu będą sprawdzały prace od 15.04 do połowy maja (prace konkursowe nie będą dłuższe niż 8 stron, przewidziana liczba prac na osobę to ok 7-8, w zależności od sumy wszystkich nadesłanych). Ocena prac konkursowych to zadanie zdalne – nie musicie nawet wstawać od komputera i wychodzić z domu, aby zaangażować się w ciekawą inicjatywę!

Będziecie oceniać nadesłane teksty biorąc pod uwagę przede wszystkim:
– poprawność stylistyczną i językową;
– znajomość historii dotyczącej tematu;
– oryginalność wypowiedzi;
UWAGA: Jeśli ktoś czuje się na siłach, aby sprawdzać prace np. tylko pod względem stylistycznym, a nie merytorycznym (lub odwrotnie) to również zapraszamy do współpracy!

Wszyscy ochotnicy zostaną zaproszeni do siedziby Centrum Weterana (przy Placu Unii Lubelskiej) na specjalnie przygotowany wykład i prezentację dotyczącą tematyki konkursu. Wizyta zostanie połączona ze zwiedzaniem Centrum.
Otrzymacie również zaświadczenie potwierdzające Wasz udział w inicjatywie Centrum Weterana!

Zachęcamy Was do zaangażowania się – Centrum Weterana bardzo liczy na naszą pomoc!

PS. To świetna okazja do zdobycia doświadczenia w sprawdzaniu prac, dla studentów specjalizacji nauczycielskiej!

Jeśli chcesz zostać członkiem studenckiego jury napisz do nas e-mail: wolontariat[at]uw.edu.pl najpóźniej do wtorku (31.03) do godziny 23:59!