Zaangażuj się w korepetycje i bajki z Fundacją Habitat for Humanity Poland

• 11 listopada 2020

Fundacja Habitat for Humanity Poland poszukuje ochotników i ochotniczek, którzy podejmą się następujących wyzwań:

– prowadzenie korepetycji online z matematyki (na poziomie 6 klasy szkoły podstawowej lub 3 klasy technikum o profilu informatycznym);

– czytanie online bajek dla dzieci w wieku przedszkolnym i pierwszych klas szkoły podstawowej.

Szczegóły dotyczące e-korepetycji:

• Dyspozycyjność 1-2 godziny tygodniowo, popołudniami.
  • Wymagania: wiedza matematyczna, na poziomie 6 klasy szkoły podstawowej lub/i 3 klasy technikum.

Szczegóły dotyczące czytania bajek online:

• Zanim rozpocznie się działanie, Wolontariusze i Wolontariuszki zostaną zaproszeni na 3-godzinny warsztat online (w drugiej połowie listopada). Podczas warsztatu będziecie mogli nauczyć się technik potrzebnych do  oratorskiej interpretacji tekstu pod okiem osób zajmujących się profesjonalnie pracą z tekstem dla dzieci i młodzieży.
  • Akcja czytelnicza rozpocznie się wraz końcem listopada lub początkiem grudnia. Docelowe spotkanie z maluchami będzie trwało około godziny (czytanie plus rozmowa z dzieciakami).
  • Fundacja prześle Wolontariuszom i Wolontariuszkom książeczki z bajkami, które będą przedstawiane dzieciom.
  • Wymagania: dobry kontakt z dziećmi i chęć przyswojenia nowych umiejętności.

Wolontariusze i Wolontariuszki zaangażowani w korepetycje i/lub w czytanie bajek otrzymają zaświadczenie o wolontariacie.

Jeśli chcesz zaangażować się w jedną z powyższych aktywności, lub jeśli masz pytania, napisz wiadomość do Koordynatorki wolontariuszy z Fundacji Habitat for Humanity Poland:

mgrabowska(at)habitat.pl

(w wiadomości prosimy o podanie informacji, w które działania chciałbyś/chciałabyś się zaangażować)