Wolontariusze na Noc Muzeów na UW poszukiwani!

• 8 maja 2018

W tym roku po raz kolejny na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się Noc Muzeów obfitująca w różne ciekawe wydarzenia. Z tej okazji, mamy dla Was trzy propozycje wolontariatu:

• BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA

Lokalizacja: ul. Dobra 56/66

Termin: 19 maja 2018, godz. 18:30-1:00

Zadania: udzielanie informacji i wskazywanie tras zwiedzania przy trzech różnych wystawach (rotacyjnie), czuwanie nad właściwym przebiegiem wydarzenia.
Przed rozpoczęciem wydarzenia planowane jest krótkie szkolenie wprowadzające.

Osoby, które zaangażują się w wolontariat w Bibliotece Uniwersyteckiej w ramach podziękowania otrzymają pakiet gadżetów.

• OGRÓD BOTANICZNY UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

Lokalizacja: Aleje Ujazdowskie 4

Termin: 19 maja 2018, godz. 19:30-1:00

Zadania: obsługa osób wchodzących do Ogrodu, dystrybucja materiałów promocyjnych, przygotowanie Ogrodu wraz z organizatorami, dbanie o właściwy przebieg wydarzenia, wsparcie działań animacyjnych.

Każda osoba zaangażowana w wydarzenie będzie miała zapewniony ciepły posiłek. Dodatkowo, w ramach podziękowania Wolontariuszki i Wolontariusze otrzymają upominki ogrodowe.

• MUZEUM UW

Lokalizacja: Pałac Tyszkiewiczów-Potockich, Krakowskie Przedmieście 32.

Termin: 19 maja 2018r., godz. 17:00-1:00 (dla osób mniej dyspozycyjnych być może będzie możliwość przyjścia na pierwszą lub drugą zmianę na min. 4 godziny)

Zadania: opieka nad zwiedzającymi, dystrybucja materiałów promocyjnych, wskazywanie tras zwiedzania, udzielanie podstawowych informacji oraz wsparcie organizatorów w promocji wydarzenia.
Dla chętnych istnieje możliwość wcielenia się w postacie z XIX wieku i przemierzanie wnętrz pałacowych w strojach damy lub kawalera.
Przed rozpoczęciem wydarzenia planowane jest szkolenie wprowadzające.

Wolontariusze, którzy zaangażują się w tej lokalizacji otrzymają poczęstunek oraz zestaw publikacji i gadżetów o Muzeum UW!

_______________________

Idealne cechy ochotników: otwartość, komunikatywność, pozytywne nastawienie nawet w późnych godzinach wieczornych. W przypadku wolontariatu w Ogrodzie Botanicznym i Muzeum UW mile widziana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Organizatorzy zapewniają zaświadczenie o wolontariacie.

Jeśli chcesz zostać częścią Nocy Muzeów na UW, prześlij do nas wiadomość na adres wolontariat[at]uw.edu.pl z informacją, w którym miejscu chcesz się zaangażować!

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli, 13 maja do godziny 23:59!