Wolontariusze do wsparcia dzieci i rodzin uchodźczych poszukiwani!

• 8 sierpnia 2017

Fundacja Przestrzeń Wspólna zaprasza Was do zaangażowania się we wsparcie rodzin uchodźczych przebywających w Warszawie!

Głównym zadaniem Wolontariuszy i Wolontariuszek będzie wsparcie edukacyjne dzieciaków, którym ciężej jest odnaleźć się w realiach polskiej szkoły – Wy możecie im pokazać, że nauka nie jest taka straszna! W ramach współpracy przewidziane są wspólne wyjścia i aktywności pozaszkolne, aby dzieciaki miały okazje rozwinąć swoje zainteresowania i pasje!
Opcjonalnie, w miarę możliwości i chęci, wolontariusze będą poproszeni o wsparcie rodzin uchodźców w polskiej codzienności, takiej jak kontakty z urzędami, czy innymi instytucjami.

Fundacja zapewnia:
– warsztaty ze specjalistami pracującymi z uchodźcami i w edukacji (26-27 sierpnia, po 6 godzin – obecność na szkoleniu jest obowiązkowa);
– dostęp do sesji superwizyjnych z psychologiem oraz konsultacji ze specjalistami (3 spotkania na osobę podczas trwania projektu);
– możliwość skorzystania ze spotkań w trybie interwencyjnym;
– sfinansowanie kosztów transportu miejskiego i materiałów;
– wsparcie ze strony koordynatorów przez cały czas trwania projektu oraz po jego zakończeniu;
– certyfikat potwierdzający odbycie praktyk studenckich lub wolontariatu.

Spotkania będą odbywały się dwa razy w tygodniu od września do grudnia 2017. Pamiętaj, że decydując się na udział w tym projekcie deklarujesz chęć pracy z dzieckiem, które bardzo na Ciebie liczy. Dlatego prosimy o przemyślane i odpowiedzialne zgłoszenia!
Do Twoich zadań będzie należało również tworzenie krótkich raportów ze spotkań z Twoim podopiecznym/podopieczną i kontakt z jego/jej nauczycielami.

Zachęcamy Was gorąco do zaangażowania się! To wspaniała okazja, aby zdobyć doświadczenie w pracy z obcokrajowcami, nowe umiejętności pedagogiczne i kreatywne, jednocześnie pomagając dzieciakom i ich rodzinom w rozpoczęciu życia w naszym kraju!

Jeśli chcesz zaangażować się w ten wolontariat i jesteś dyspozycyjna/y 26 i 27 sierpnia, prosimy o przesłanie zgłoszenia pod adres: wolontariat[at]uw.edu.pl – w wiadomości prosimy o przedstawienie w kilku zdaniach Twoich motywacji – dlaczego chcesz zaangażować się w projekt?
Na Wasze zgłoszenia czekamy do poniedziałku, 14.08 do godziny 23:59!

Jeśli jeszcze nie brałeś/brałaś udziału w inicjatywach proponowanych przez UCW, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o wypełnienie ankiety wolontariusza: