Wizyta Studyjna w Paryżu – poznaj francuskich wolontariuszy!

• 23 listopada 2016

Wolontariuszko! Wolontariuszu!
Mamy dla Was niesamowitą propozycję!

Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW, Ecole Normale Superiere w Paryżu oraz francuskie Stowarzyszenie Studentów dla Miasta (AFEV) zapraszają Was do udziału w wizycie studyjnej w Paryżu, która odbędzie się w dn. 8 – 14 stycznia 2017 r.

Wyjazd ma na celu wymianę doświadczeń między studentami polskimi i francuskimi w przyjmowaniu migrantów na uniwersytetach. Przed wyjazdem planowane jest spotkanie przygotowujące w Ośrodku Badań na Migracjami UW. Na miejscu odbędzie się wizyta nowopowstałego centrum przyjmowania migrantów, wykłady w ENS oraz warsztaty.

Jak się zgłosić?
Chętnych, znających dobrze język angielski (mile widziany certyfikat poświadczający znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie B2) prosimy o przesłanie (maksymalnie) dwuminutowego filmiku, w którym przedstawicie swoje motywacje związane z udziałem w tym projekcie oraz udzielicie odpowiedzi na pytanie:
Dlaczego uważasz temat przyjmowania migrantów za istotny?
Ważne: nie musisz być mistrzem montażu i efektów specjalnych – liczy się treść i umiejętność jasnego wyrażenia tego, co chcesz nam przekazać.
(video prosimy udostępnić przez Dropboxa, dysk Google lub na YouTube)
Zgłoszenia prosimy przesyłać pod adres: wolontariat[at]uw.edu.pl
Termin przyjmowania zgłoszeń: 6.12.2016 r. godz. 23:59.

(osoby, które nie są jeszcze wolontariuszami UCW prosimy o wypełnienie ankiety wolontariusza przed wysłaniem zgłoszenia:

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się 12.12.2016.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest chęć przeniesienia zdobytej podczas wyjazdu wiedzy na grunt lokalny, po powrocie.

Na początku lutego 2017 roku odbędzie się spotkanie podsumowujące wyjazd oraz debata/warsztat na temat projektu, który studenci chcieliby zorganizować na podstawie doświadczeń i nowej wiedzy przywiezionej z wizyty studyjnej.

Organizatorzy finansują całość wyjazdu: loty, zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Szczegółowy program wizyty zostanie podany w połowie grudnia i przekazany osobom zakwalifikowanym do wyjazdu.

W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji.