Wiele możliwości zaangażowania w ramach GośćInności!

• 16 sierpnia 2018

Inicjatywa społeczno-edukacyjna GośćInność, której misją jest edukacja w obszarze migracji i różnorodności, poszukuje wolontariuszy do wsparcia projektu, w tym warsztatów edukacyjno-kulinarnych prowadzonych przez imigrantów i uchodźców dla dzieci i młodzieży.

Kto wie, może spośród poniższych propozycji znajdziecie coś dla siebie:

–        wsparcie ds. mediów społecznościowych
wymiar czasowy: ok. 5 godz. tygodniowo
zadania: wyszukiwanie ciekawostek i publikowanie postów na FB oraz Instagramie, mile widziana umiejętność tworzenia spersonalizowanych prostych grafik dla GośćInności,
–        wsparcie ds. logistyki
wymiar czasowy: ok. 5 godz./1 warsztaty (ok. 2 godz. przygotowań do warsztatów i ok. 3 godz. trwania pojedynczych warsztatów; liczba warsztatów do ustalenia)
zadania: pomoc w organizacji warsztatów – współpraca z domami kultury, kontakt ze szkołami, migrant/k/ami, pomoc w zaplanowaniu i zapewnieniu produktów na warsztaty,
–        edukator/ka
wymiar czasowy: 3 godz./1 warsztaty (liczba warsztatów do ustalenia)
zadania: udział, obserwacja i pomoc w organizacji warsztatów, prowadzenie części edukacyjnej w oparciu o materiały GośćInności,
–        wsparcie ds. kontaktu z mediami
wymiar czasowy: ok. 5 godz. tygodniowo
zadania: przygotowanie bazy danych zawierającej kontakty do mediów w celu promocji GośćInności, przygotowanie kreatywnych materiałów prasowych, np. artykułów, wywiadów z imigrant/k/ami, uchodźcami/czyniami,
–        administrator/ka strony internetowej GośćInności
wymiar czasowy: w sumie ok. 15 godz.
zadania: zwiększenie widoczności strony w Google, poprawienie wyglądu strony, uzupełnienie treści na stronie.

Warsztaty będą prowadzone we wrześniu i październiku i w tym okresie wsparcie ze strony wolontariuszy będzie bardzo mile widziane.

Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych odbędzie się pod koniec sierpnia/na początku września w centrum Warszawy.

Jeśli chcesz włączyć się w tę inicjatywę, prześlij do nas wiadomość na adres wolontariat[at]uw.edu.pl do piątku, 7 września do godziny 23:59 z informacją, którymi zadaniami jesteś zainteresowana/y.