Warszawski Dzień Sąsiada – zaangażuj się lokalnie!

• 14 marca 2017

Zapraszamy Was do zaangażowania się w wolontariat, dzięki któremu dowiecie się jak zorganizować wydarzenie najwyższej jakości! Q-Ruch Sąsiedzki poszukuje ochotniczek i ochotników, którzy stworzą drużynę przygotowującą Warszawski Dzień Sąsiada!

Poszukiwani/poszukiwane:

Wolontariusze akcyjni i organizacyjni – wśród Waszych zadań będzie m.in. kontakt z organizatorami inicjatyw z wybranych dzielnic oraz udział w wielu niezapomnianych sąsiedzkich imprezach! Wasza pomoc i wsparcie techniczne będą również nieocenione podczas organizacji spotkań, seminariów czy warsztatów, a także bieżących zadań biurowych!

Wolontariusze PR-owcy – będziecie mieli okazję wykazać się kreatywnością podczas prowadzenia fanpage’y w mediach społecznościowych, tworzenia i redagowania treści na stronie internetowej, przygotowywania prostych plakatów i grafik! Waszym zadaniem będzie również relacjonowanie wydarzeń odbywających się na terenie Warszawy podczas obchodów Warszawskiego Dnia Sąsiada i innych imprez lokalnych.

Ochotnicy i ochotniczki powinni/powinny wykazywać się: dyspozycyjnością przynajmniej przez kilka godzin w tygodniu oraz 27 maja – podczas Warszawskiego Dnia Sąsiada, kreatywnością, umiejętnością pracy w zespole i entuzjazmem.

Q-Ruch Sąsiedzki zapewni swoim przyszłym wolontariuszom i wolontariuszkom:
• Porozumienie o wolontariacie (także możliwość odbycia praktyk!)
• Zaświadczenie o udziale w projekcie i rekomendacje
• Wprowadzenie do pracy oraz wsparcie podczas jej wykonywania
• Możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach dotyczących tematyki inicjatyw społecznych (w tym również w wybranych szkoleniach i warsztatach w ramach Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich)
• Przyjazny klimat i twórczą atmosferę

Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej poszukuje również SĄSIADÓW I SĄSIADEK z Pragi Południe, którzy zdają sobie sprawę z potencjału lokalnej społeczności oraz mają ciekawe zainteresowania i/lub umiejętności, którymi chcieliby/chciałyby podzielić się w ramach zajęć lub warsztatów.

Jeśli chcesz zaangażować się w przygotowania Warszawskiego Dnia Sąsiada lub masz ciekawy pomysł na aktywność w Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej wyślij nam wiadomość (wolontariat[at]uw.edu.pl) najpóźniej do niedzieli do godziny 23:59. W mailu prosimy o informację, którym wolontariatem jesteś zainteresowany/zainteresowana.

Jeśli jeszcze nie brałaś/breałeś udziału w wolontariacie proponowanym przez Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia wypełnij formularz wolontariusza: