Temat Lekcji: Pomagamy dzieciakom z różnych krajów w nauce! Dołącz!

• 2 listopada 2018

Zapraszamy Was do zaangażowania się w edukacyjny projekt Fundacji Polskie Forum Migracyjne, który jest częścią szerokiego działania „Wsparcie integracji cudzoziemców na Mazowszu”.

➢ Ochotnicy i ochotniczki zostaną zaproszeni/zaproszone do prowadzenia zajęć wyrównawczych (korepetycji) dla dzieci cudzoziemskich w warszawskich szkołach podstawowych.
➢ Poszukiwani/poszukiwane są studenci i studentki takich kierunków, jak filologia polska, filologia angielska, matematyka, biologia, fizyka, chemia i pokrewne.
➢ Głównym zadaniem będzie dyżur w wybranej szkole (czas i dokładna lokalizacja szkoły zostaną ustalone indywidualnie), raz w tygodniu, podczas którego będziecie wspierać dzieci pochodzące z rodzin migranckich w nauce.
➢ Dzięki temu, dzieciaki szybciej nadrobią zaległości w przedmiotach i dogonią swoich polskojęzycznych rówieśników.

Ze względu na efektywność pracy z dzieciakami, grupy będą liczyły 1-3 uczniów, a minimalny okres działań wolontariusza/wolontariuszki w projekcie to 3 m-ce.

Każda osoba, która zdecyduje się zaangażować w pomoc w nauce będzie miała okazję wziąć udział w warsztatach podnoszących kompetencje międzykulturowe.
Korepetytorzy i korepetytorki będą też mieli wsparcie merytoryczne w szkołach oraz organizacyjne w Fundacji.

Jeśli chcesz zgłosić się do udziału w tym projekcie i wesprzeć cudzoziemskie dzieciaki w ich edukacyjnej przygodzie wyślij nam e-mail pod adres: wolontariat[at]uw.edu.pl.
Na zgłoszenia czekamy do piątku (9.11) do godziny 9:00.

Jeśli wcześniej nie angażowałaś/angażowałeś się w wolontariat za pośrednictwem UCW, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o wypełnienie ankiety wolontariusza: