Spotkanie z psią behawiorystką | Zimowa Wałówka 9

  • 8 lutego 2023

Głowisz się, jak dogadać się ze swoim czworonogiem?
Weź udział w spotkaniu z behawiorystką! 

Już 22 lutego o godzinie 17:30 w Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW odbędzie się spotkanie z psią behawiorystką Martą Kotarbińską. Podczas wydarzenia skupimy się na podstawach, czyli zrozumieniu jak pies widzi świat, co nam komunikuje i jakie ma realne a nie stereotypowe potrzeby. Jakich tematów możecie się spodziewać?

  1. Światy równoległe –  szybki przegląd tego jak pies odbiera świat przez zmysły i jak bardzo różni się to od naszych, ludzkich doznań oraz co z tego wynika. 
  2. Porozmawiajmy czyli psia komunikacja – mowa ciała psów.
  3. Daj psu być psem –  przegląd podstawowych potrzeb behawioralnych psa i jak należy je prawidłowo zaspokajać. 

Zarezerwowaliśmy również czas na Wasze pytania.

Przewidywana godzina zakończenia spotkania: 19:30
W spotkaniu mogą wziąć również udział osoby spoza UW.

Chcesz dołączyć do spotkania?
Wyślij zgłoszenie i przynieś paczkę smakołyków dla psa lub kota!

Wyślij e-mail z tytułem spotkania, swoim imieniem i nazwiskiem na adres wolontariat[at]uw.edu.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 21 lutego (włącznie).
Nie czekaj do końca naboru! Liczba miejsc jest ograniczona, a z doświadczenia wiemy, że lista na spotkania z Martą szybko się zapełnia.

Spotkanie jest częścią akcji Zimowa Wałówka 9, dlatego jest to doskonała okazja, aby dołączyć do zbiórki i przynieść karmę dla zwierząt ze schroniska.

UWAGA! Wysyłając do nas swoją aplikację wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Uniwersytet Warszawski zgodnie z załączoną klauzulą informacyjną (PDF 125 KB)

O prowadzącej spotkanie Marcie Kotarbińskiej:

Psy były moją miłością od zawsze, jednak w domu pojawiły się dopiero 20 lat temu, no i się zaczęło….

W 2013 roku rozpoczęłam wolontariat w niewielkim podwarszawskim przytulisku w Siestrzeni, gdzie rok później wraz z trzema innymi wolontariuszami założyłam Fundację Zwierzochron, aby móc jeszcze lepiej pomagać zwierzętom wymagającym wsparcia. W 2017 roku Fundacja Zwierzochron otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego i można przekazywać na naszą rzecz 1,5% podatku w rocznym rozliczeniu podatkowym. Aby móc prawidłowo pracować z psami wymagającymi szczególnych umiejętności ukończyłam kurs instruktora szkolenia psów prowadzony przez Piotra Awenckiego z Centrum Edukacji Kynologicznej ZUZIK, wiele szkoleń i seminariów, niebawem będę też absolwentką Stosowanej Psychologii Zwierząt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Niedawno ukończyłam kurs zawodowy „Behawiorysta-Zoopsycholog” prowadzony przez Ethoplanet – Etologiczne Centrum Szkoleniowo Doradcze.

W pracy z psami zajmuję się przede wszystkim komunikacją i tworzeniem między psem i jego opiekunem więzi opartej na wzajemnym zaufaniu i szacunku – to fundament, na którym można dopiero budować. Prywatnie mam trzy adoptowane psy: Misia to 14 letnia „prawie” Kaukazka, Gafel – około 11 letni „prawie” Amstaff i Zojka – 5 letnia „prawie” Dobermanka z domieszką Gończego Polskiego.

Termin: 22 lutego 2023, 17:30
Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW

(Budynek Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, ul. Dobra 56/66, parter)
Spotkanie odbędzie się w języku polskim 

Więcej o Zimowej Wałówce 9: https://wolontariat.uw.edu.pl/offers/zimowa-walowka-9/

Jeśli należysz do społeczności Uniwersytetu Warszawskiego i jesteś zainteresowany działaniami społecznymi na UW, dołącz do bazy Wolontariuszek i Wolontariuszy Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu UW: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/