Poznaj filmowców i naukowców z całego świata – NAFA2015!

• 2 września 2015

Wiemy, jak bardzo lubicie pomagać przy międzynarodowych wydarzeniach i poznawać ciekawych ludzi z różnych stron świata, dlatego mamy dla Was wspaniałą propozycję wolontariatu przy Festiwalu Filmu Antropologicznego NAFA2015!

Główne wydarzenia tego projektu odbędą się we wrześniu (21-26.09.2015):

przegląd filmów dokumentalnych i antropologicznych (NAFA Film Festival, od 35 lat organizowany w różnych krajach Europy jako festiwal „wędrujący”) /w Kinie Praha/
konferencja naukowa „Antropologia wizualna i europejskie dziedzictwo kulturowe” /w budynku BUWu/
warsztaty (dla studentów i specjalistów) /w Muzeum Pragi/
wystawa dot. różnorodności kulturowej Polski /pod Starym BUWem na Kampusie Głównym/

Udział w konferencji i warsztatach potwierdzili znani i cenieni specjaliści, zajmujący się filmem dokumentalnym, antropologią wizualną ora muzealnictwem i dziedzictwem kulturowym – m.in. prof. Michał Buchowski, prof. Barbara Kirshenblatt-Gimblett, prof. André Singer, prof. Peter Crawford, prof. Rossella Ragazzi, prof. Erica Lehrer, prof. Frode Storaas, Steef Meyknecht.

Poszukujemy ochotników, którzy zaangażują się w pomoc przy organizacji Festiwalu – opiekę nad zagranicznymi gośćmi, wsparcie obsługi widowni, udzielanie informacji, pomoc w prowadzeniu warsztatów.
UWAGA! Poszukujemy też wolontariuszy, którzy chcieliby zająć się dokumentacją wizualną wydarzeń festiwalowych – organizatorzy są w stanie zapewnić aparat, lub jeśli ktoś posiada swój sprzęt i chciałby włączyć się do akcji jako fotograf imprezy – zachęcamy do pomocy!

Osoby, które zdecydują się zaangażować powinny być dostępne we wszystkie dni Festiwalu – od 21 do 26 września – dokładne godziny oraz miejsca, w których będziecie pomagać, zostaną ustalone z każdym indywidualnie. Ze względu na międzynarodowy wymiar wydarzenia wszyscy wolontariusze powinni znać angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym (świetna okazja aby podszkolić umiejętność konwersacji!).

Wszyscy ochotnicy otrzymają zaświadczenia, materiały i gadżety festiwalowe oraz będą ubezpieczeni.
Będziecie również zaproszeni na wszelkie wydarzenia towarzyszące, dzięki czemu dowiecie się jak organizuje się międzynarodowe, interdyscyplinarne wydarzenie!

Zgłoszenia prosimy przesłać pod adres: wolontariat[at]uw.edu.pl najpóźniej do środy (9.09) do godziny 23:59! (osoby, które jeszcze nie wypełniły ankiety wolontariusza, proszone są o zrobienie tego przed wysłaniem zgłoszenia: https://wolontariat.uw.edu.pl/dla-wolontariuszy )

Szczegóły dotyczące wydarzenia: https://nafa2015.pl