Poszukujemy Tłumaczki/Tłumacza na międzykulturowe wydarzenie!

• 14 lutego 2017

Dziś mamy propozycję dla osób, które lubią występy publiczne oraz biegle władają językiem angielskim.

Jasmin – Stowarzyszenie Przyjaciół na Rzecz Współpracy Międzykulturowej zaprasza wolontariusza lub wolontariuszkę, który/a podejmie się tłumaczenia prelekcji „Azerki i Ormianki – nieme uczestniczki zamrożonego konfliktu” z cyklu „Spotkania z nieznanym”.

Miejsce: Centrum Wielokulturowe w Warszawie, ul. Jagiellońska 54.

Termin: 25 lutego 2017, godz. 15.30-19.00.

Szczegółowy opis zadania dla wolontariusza:
– tłumaczenie z języka angielskiego na polski wykładu na temat sytuacji kobiet w Górskim Karabachu – wykład będzie ilustrowany prezentacją multimedialną. Tłumacz/ka będzie tłumaczył/a kilkuzdaniowe fragmenty wypowiedzi Prelegentki;
– tłumaczenie zarówno pytań jak i odpowiedzi podczas dyskusji – wówczas może być to tłumaczenie zarówno angielski-polski, jak i polski-angielski.

Prelegentka jest Azerką, biegle mówi po angielsku i komunikatywnie w języku polskim.
Publiczność zapewne będzie międzynarodowa, dlatego spotkanie odbędzie się w języku angielskim. Organizatorzy nie chcieliby jednak wykluczać osób nie znających języków obcych, dlatego obecność dzielnej Tłumaczki/dzielnego Tłumacza jest niezbędna.

Idealny Wolontariusz-Tłumacz/Idealna Wolontariuszka-Tłumaczka:
– zna bardzo dobrze język angielski,
– żyje w przyjaźni z mikrofonem i sceną,
– jest otwarty/a i komunikatywny/a.
Mile widziane doświadczenie w tłumaczeniach.

Organizatorzy zapewniają możliwość sprawdzenia się w roli tłumacza „na żywo”, w przyjaznej i międzynarodowej atmosferze, zaświadczenie/ referencje oraz dla chętnych, zaproszenie do dalszej współpracy przy kolejnych międzynarodowych i międzykulturowych projektach!

Zgłoszeni prosimy przesyłać pod adres mailowy: wolontariat[at]uw.edu.pl najpóźniej do poniedziałku, 20.02, do godziny 23:59.

Więcej szczegółów dotyczących tematyki spotkania znajdziecie na wydarzeniu na Facebook’u (jeśli nie czujecie się na siłach, aby tłumaczyć, to i tak zachęcamy Was gorąco do wzięcia udziału):