Poprowadź warsztaty dla dzieci w Łazienkach Królewskich!

• 6 marca 2017

Zapraszamy Was do zaangażowania się w program edukacyjny dla dzieci „Kropki w paski”, który będzie się odbywał w Łazienkach Królewskich od marca do czerwca 2017 r.

Dzięki udziałowi w tym projekcie nie tylko nauczycie się jak zaplanować i zrealizować zajęcia dla dzieci, ale będziecie mieli również okazję zrealizować nowe umiejętności w praktyce!

Zasady działania programu:
1. W drugi piątek miesiąca wolontariusz będzie obserwował i wspierał zajęcia dla dzieci w wieku 1-3 lat i ich opiekunów, prowadzone przez animatora z Łazienek Królewskich.
2. Na podstawie scenariusza tych zajęć, wolontariusz (przy wsparciu koordynatora programów rodzinnych) stworzy autorski zestaw ćwiczeń i animacji.
3. W trzeci czwartek miesiąca, wolontariusz przygotuje i przeprowadzi ok. 60-minutowe spotkanie dla dzieci 1-3 lat i ich opiekunów, podczas którego wykorzysta wcześniej opracowane ćwiczenia i animacje.

Zalety udziału w programie:
· udział w innowacyjnym przedsięwzięciu edukacyjnym,
· bezpośredni wpływ na kształt prowadzonych zajęć,
· możliwość zdobywania nowych umiejętności i kontakt z zespołem profesjonalnych edukatorów muzealnych,
· zaświadczenie o zrealizowanym wolontariacie,
· darmowy wstęp do obiektów i na wybrane zajęcia muzealne w Łazienkach Królewskich.

Wolontariusz powinien:
· być otwarty na działania z dziećmi i ich opiekunami,
· mieć doświadczenie w pracy z małymi dziećmi,
· wykazywać pomysłowość w tworzeniu aktywności dla małych dzieci,
· być punktualny i dobrze zorganizowany,
· być dyspozycyjny w drugi piątek i trzeci czwartek miesiąca w godz. 10.00-13.00.

Zgłoszenia, w których prosimy Was o opisanie Waszej motywacji i doświadczenia we wcześniejszej pracy z dziećmi, przesyłajcie pod adres wolontariat[at]uw.edu.pl najpóźniej do niedzieli (12.03), do godziny 23:59.

Jeśli nie angażowałeś/angażowałaś się wcześniej w żadną akcję proponowaną przez UCW, bardzo prosimy o wypełnienie ankiety wolontariusza, przed wysłaniem zgłoszenia: