Pomóż swoim koleżankom i kolegom z niepełnosprawnością!

• 20 listopada 2015

Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą niepełnosprawnym kolegom i koleżankom z Uniwersytetu w codziennych czynnościach.

Do Twoich zadań należeć będzie:
– pomoc osobom z niesprawnością ruchową poruszających się na wózkach ręcznych, elektrycznych i przy pomocy innych środków zabezpieczenia ortopedycznego (kule, laski) w przemieszczaniu się z miejsca zamieszkania do innych wskazanych miejsc w celu: wizyty u lekarza, odbycia rehabilitacji, wizyty w kinie, teatrze, sklepie, urzędzie itp. Przemieszczenia te odbywać się będą najczęściej przy użyciu ogólnodostępnych środków komunikacji miejskiej.
– pomoc w załatwieniu spraw, zrobieniu zakupów bez towarzyszenia osobie niepełnosprawnej (samodzielnie).

Nie musisz mieć doświadczenia. Każdy, kto zgłosi się do nas, weźmie udział w specjalistycznym szkoleniu organizowanym przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji (każdy wtorek 11:00-14:00).
Wystarczy komunikatywność i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka oraz dwie/ trzy godziny czasu tygodniowo (w środy w godz. 16:00-17:00 i 18:30-19:30 i/lub weekendy) przez okres przynajmniej jednego semestru.

Zgłoś się pisząc maila na wolontariat[at]uw.edu.pl do 27 listopada 2015 r. do godz. 23:59.
Rekrutacja jest realizowana na potrzeby Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UW, z którym będziesz mogła/mógł ustalić szczegóły współpracy.