Obóz wolontariacki w Studziance- zapraszamy!

• 25 sierpnia 2017

Spędź dziewięć wrześniowych dni w malowniczej wsi Studzianka i pomóż w ratowaniu wielokulturowego dziedzictwa miejscowości!

W dniach 9-17 września w wsi Studzianka odbywać się będą prace porządkowe na cmentarzu tatarskim, jednym z nielicznych zachowanych na terenie Polski.

W 2017 r. zadaniem wolontariuszy będzie oczyszczenie cmentarza z roślinności oraz porządkowanie otoczenia cmentarza.
Oprócz prac porządkowych kontynuowana będzie również inwentaryzacja nagrobków znajdujących się na cmentarzu. Jeśli znasz przynajmniej podstawy języka arabskiego to świetnie- wśród wolontariuszy przyda się osoba, która choćby częściowo będzie mogła pomóc w rozszyfrowaniu nagrobnych inskrypcji. Ale nawet bez znajomości języka będziesz mogła/mógł wesprzeć inwentaryzacje!

Uczestnicy obozu wolontariackiego wezmą udział w szkoleniu dotyczącym prac porządkowych na zabytkowym cmentarzu, poprowadzi je prof. Janusz Smaza. Odbędą się również warsztaty dr. Andrzjem Drozdem, badaczem kultury tatarskiej na ziemiach polski.

Fundacja Dziedzictwa Kulturowego zapewnia w ramach obozu wolontariackiego:

• przejazd z Warszawy do Studzianki i z powrotem,
  • wyżywienie i nocleg w trakcie trwania obozu,
  • niezbędne narzędzia do wykonywania prac porządkowych i inwentaryzacyjnych.

Od wolontariuszy oczekujemy:

• obecności na całym obozie wolontariackim w dniach 9-17 września,
  • zaangażowania,
  • chęci do pracy w grupie i otwartości.

Nie są wymagane żadne dodatkowe umiejętności.

Dla wolontariuszy i wolontariuszek przygotowano także kilka ciekawych aktywności:

• degustacja kuchni tatarskiej,
  • warsztaty z epigrafiki tatarskiej,
  • warsztat z inwentaryzacji,
  • spacer historyczny,
  • warsztaty z strzelania z łuku tatarskiego.

Na Twoje zgłoszenie wraz z uzasadnieniem dlaczego chcesz wziąć udział czekamy do 1 września do godziny 15.00. Wyślij je na adres wolontariat[at]uw.edu.pl.

Jeśli jeszcze nie brałeś/brałaś udziału w inicjatywach proponowanych przez UCW, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o wypełnienie ankiety wolontariusza:

Ankieta wolontariusza

Related Akcje