Konie to Twój konik? Mamy dla Ciebie propozycję!

• 30 listopada 2021

Fundacja „HEJ, KONIKU!” poszukuje Ochotniczek i Ochotników do opieki nad końmi oraz przygotowywania ich do zajęć. To doskonała okazja, by w praktyce i od kuchni przekonać się jak wygląda praca z tymi wyjątkowymi zwierzętami.

Zadania przewidziane dla Wolontariuszek i Wolontariuszy to:

– czyszczenie i ubieranie koni,
– prowadzenie koni oraz asystowanie hipoterapeucie podczas zajęć prowadzonych z osobami z niepełnosprawnością,
– prace porządkowe na terenie Ośrodka przy koniach.

Nie są wymagane ani specjalne stroje – wystarczą wygodne (i zimą ciepłe) ubrania oraz zakryte buty – ani doświadczenie – wszystkiego będzie można nauczyć się podczas szkoleń. Za to z pewnością przydadzą się otwartość, wygospodarowanie od 1 do 6 godzin tygodniowo na wolontariat i chęć zaangażowania się na dłuższy czas (m.in. kilka miesięcy).

Garść praktycznych informacji:

Ośrodek Hipoterapii mieści się w Warszawie, przy ul. Św. Wincentego 92 i jest czynny od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-19:00 (wolontariusze są potrzebni głównie w dni robocze zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych).

Jednocześnie uprzedzamy, że ze względu na prowadzone zajęcia z podopiecznymi Ośrodka, Wolontariusze tylko okazjonalnie będą mieli możliwość jeździć konno.

Jeśli chcesz dołączyć do ekipy Wolontariuszy Fundacji, prześlij do nas wiadomość na adres wolontariat[at]uw.edu.pl do wtorku, 7 grudnia do godziny 23:59!

Jeśli nie zgłaszałeś/aś się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/