Dzieciaki z całego świata liczą na Twoje zaangażowanie!

• 6 maja 2015

Mamy propozycję współtworzenia unikatowego wydarzenia o zasięgu międzynarodowym, prezentującego rzadkie, ginące tradycje z całego świata.

W ramach programu edukacyjnego Brave Kids młodzi artyści w wieku od 8 do 14 lat z różnych stron świata i z Polski wspólnie stworzą widowisko taneczno-muzyczne.

Poszukujemy osób, które włączą się w proces tworzenia Brave Kids w okresie od 20 czerwca do 3 lipca br. i będą mogły poświęcić ok.20 godz. tygodniowo (ok 4 godzin dziennie – szczegóły do ustalenia z organizatorami). Istnieje możliwość dalszej współpracy i wyjazdu do Wrocławia.

Oczekujemy przede wszystkim:
– zaangażowania i cierpliwości;
– odpowiedzialnego podejścia do przyjętych przez siebie obowiązków i punktualności;
– dobrej znajomości języka angielskiego;
– doświadczenia w pracy przy projektach z dziećmi i młodzieżą,

Do Twoich zadań należeć będzie między innymi:
– asystowanie liderom artystycznym podczas warsztatów;
– opieka nad dziećmi;
– organizacja logistyczna spektakli.

W ramach programu będzie można uczestniczyć w szkoleniu ze współpracy w środowisku międzykulturowym (16 maja) oraz szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy.

Tegoroczna edycja Brave Kids równolegle odbędzie się w Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Puszczykowie koło Poznania oraz Przemyślu.
11 lipca w Teatrze Polskim we Wrocławiu odbędzie się wielki finał projektu – ponad 100 młodych artystów wystąpi razem na jednej scenie.
Od 20 czerwca do 3 lipca 2015 roku dzieci będą pracować w Warszawie na wspólnych warsztatach w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej 2.
To niepowtarzalna szansa, by wymienić się umiejętnościami i doświadczeniami, a także rozwijać swoje talenty.

W tym roku przyjadą dzieci z Burundi, Nepalu i Wałbrzycha oraz grupa uchodźców mieszkających w Polsce, która współpracuje ze Stowarzyszeniem Praktyków Kultury. Przez dwa tygodnie będą mieszkać u polskich rodzin.
Potem dzieci wyjadą do Zagórza na Dolnym Śląsku, gdzie wspólnie z innymi grupami stworzą spektakl muzyczny.

Zgłoś się wysyłając wiadomość na wolontariat[at]uw.edu.pl do 12 maja do godz. 23:59. W treści krótko opisz swoje doświadczenie przy projektach z dziećmi.

Jeśli jeszcze nie brałeś/aś udziału w naszych rekrutacjach, zapoznaj się z zasadami współpracy i wypełnij formularz.