Działajmy z dzieciakami i seniorami na Pradze!

• 11 grudnia 2018

OPS Praga Południe zachęca wszystkich zainteresowanych do zaangażowania się w jedną z dwóch propozycji wolontariatu.

1) Osoby starsze
Pod opieką OPS są osoby starsze i niejednokrotnie samotne, którym obecność wolontariusza z pewnością umili czas i wywoła uśmiech na ich twarzy. Wspólne spacery, czytanie czy po prostu rozmowa będą miłą odmianą w codzienności.

2) Dzieci i młodzież
Część dzieci i młodzieży uczącej się w szkole podstawowej i średniej nie do końca radzi sobie w szkole i z pewnością przyda im się wsparcie w tym zakresie z różnych przedmiotów.
Poza pomocą w lekcjach istnieje możliwość zorganizowania dla podopiecznych kreatywnych form spędzania wolnego czasu (warsztaty, spotkania itp.) w salach w budynku Działu Pomocy Specjalistycznej przy ul. Paca 42.

W obu przypadkach wolontariusz sam określa kiedy i ile czasu może przeznaczyć na swoje zaangażowanie.

Dla swoich wolontariuszy OPS organizuje interesujące szkolenia prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, które umożliwią odpowiednie zrozumienie potrzeb i problemów podopiecznych. Zapewnia również zaświadczenie o wolontariacie oraz wsparcie pracowników socjalnych, psychologów, pedagogów oraz inni specjalistów z zakresu pomocy rodzinie również. To wspaniała szansa, by rozwinąć swoją kreatywność i otwartość na innych.

Jeśli chcesz dołączyć do wolontariuszy OPS Praga Południe, prześlij do nas wiadomość na adres wolontariat[at]uw.edu.pl do wtorku, 18 grudnia do godziny 23:59 z informacją, którymi zadaniami jesteś zainteresowana/y. (w przypadku pomocy w nauce wpisz też przedmiot, w którym czujesz się dobry/a).

Jeśli jeszcze nie brałeś/brałaś udziału w proponowanym przez nas wolontariacie, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o wypełnienie ankiety wolontariusza: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/