Dołącz do programu na rzecz osób uzależnionych!

• 25 czerwca 2018

Fundacja Polska Sieć Polityki Narkotykowej zaprasza do udziału w programie na rzecz osób uzależnionych.

W ramach programu przewidziane są dwie ścieżki:

• Poradnictwo Prawne – poszukiwani studenci/absolwenci prawa
  • Streetworking – poszukiwani studenci/absolwenci psychologii, socjologii, pracy socjalnej, resocjalizacji i kierunków pokrewnych

W lipcu i sierpniu odbędą się kompleksowe szkolenia dla wolontariuszy przygotowujące do późniejszego zaangażowania w wymiarze ok. 30h. Konkretne terminy spotkań zostaną ustalone w porozumieniu z wolontariuszami. Szkolenia będą poświęcone następującej tematyce: instytucja wolontariatu, praca w charakterze wolontariusza, cele statutowe Fundacji i działalność organizacji, narkomania, poradnictwo prawne dla I grupy oraz streetworking dla II grupy.

Program rozpocznie się we wrześniu i potrwa do listopada – dokładne terminy do ustalenia. Czas pracy: 2-4 godziny tygodniowo. Obie grupy zostaną podzielone na kilkuosobowe zespoły pracujące pod opieką koordynatora:

• ścieżka Poradnictwo Prawne: praca w biurze Fundacji oraz z osobami osadzonymi w aresztach śledczych na Białołęce i Bemowie
  • ścieżka Streetworking: praca na terenie Warszawy z osobami bezdomnymi, uzależnionymi, młodzieżą defaworyzowaną i osobami żyjącymi z HIV z obszarów wykluczenia społecznego

Osoby, które wezmą udział w programie otrzymają certyfikat ukończenia specjalistycznych szkoleń oraz zaświadczenie.

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił udzielając porad prawnych lub pracując jako streetworker zgłoś się! W wiadomości napisz którą ścieżką jesteś zainteresowana/y. Na zgłoszenia czekamy do 30.06.2018 pod adresem wolontariat[at]uw.edu.pl

Related Akcje

event