Wolontariat wielokulturowy na Miasteczku na Styku Kultur – Cultural Hot Spot UW 2024

• 8 kwietnia 2024

NAJWIĘKSZE WYDARZENIE WIELOKULTUROWE NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM JUŻ NIEDŁUGO! Zapraszamy Was do zaangażowania się w tworzenie Miasteczka na Styku Kultur – Cultural HotSpot UW 2024 wraz z zagranicznymi studentkami i studentami UW.

Kiedy i gdzie?

17 maja (piątek) od 10:00 do 17:00
Kampus Centralny Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28)

Zadania wolontariuszy i wolontariuszek:

• uczestnictwo w wielokulturowych warsztatach integracyjnych 23 lub 24 kwietnia w godzinach od 17:00 do 20:00 (termin do wyboru, dopóki limit uczestników na dany dzień nie zostanie osiągnięty)
  • kontakt z zagranicznymi studentkami i studentami przed wydarzeniem, a podczas wydarzenia wsparcie na ich stoiskach kulturowych (pomoc w przygotowaniu, prowadzeniu oraz uprzątnięciu stoiska)
  • pomoc w tłumaczeniach z języka polskiego na angielski i odwrotnie
  • bieżące wsparcie organizacyjne wydarzenia

Wolontariusze i wolontariuszki powinny/i:

• być dyspozycyjni i dyspozycyjne 17 maja od godziny 10:00 do 17:00 (ze względu na skalę wydarzenia i liczbę zaangażowanych osób niestety nie ma możliwości zaangażowania się jedynie na część tego czasu),
  • biegle posługiwać się językiem polskim i angielskim w mowie (nie potrzebujemy zaświadczeń znajomości języka, ważniejsze jest dla nas to, że swobodnie potrafisz się nim posługiwać w rozmowie),
  • być aktualnymi studentami/studentkami UW,
  • być otwartymi i wrażliwymi na różnice kulturowe,
  • być gotowymi na rozmowy z gośćmi i uczestnikami wydarzenia, posiadać umiejętności organizacyjne i pozytywne nastawienie.

Dlaczego warto?

• to wspaniała okazja, aby  rozwinąć umiejętności językowe oraz poznać różne kultury, nie wychodząc poza Kampus uniwersytecki,
  • wszystkie wolontariuszki i wolontariusze zaangażowani w pomoc otrzymają zaświadczenie i pakiet gadżetów,
  • organizatorzy zapewniają lunch w trakcie wydarzenia,
  • będziecie częścią wydarzenia nastawionego na celebrację różnorodności i dialogu międzykulturowego na UW :)

Jeśli chcesz dołączyć do naszej Wielokulturowej Drużyny i zostać wolontariuszem/wolontariuszką podczas Miasteczka na Styku Kultur – Cultural HotSpot 2024 wyślij nam mail z 3 informacjami o:

• poziomie Twojej znajomości angielskiego i polskiego,
  • rozmiarze koszulki,
  • terminie warsztatów wielokulturowo-integracyjnych (23 czy 24 kwietnia), w którym możesz uczestniczyć,
  • WAŻNE! Jeżeli chcesz dołączyć i tłumaczyć na konkretnym stoisku, dodatkowo daj nam znać w tym samym mailu, podając nazwę danego stoiskaMail wyślij na: wolontariat[at]uw.edu.pl

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli (21.04) do godziny 23:59.

Pod tym adresem mailowym również odpowiemy chętnie na wszelkie pytania.

Uwaga! Liczba osób, które możemy zaangażować w organizację takiego wydarzenia jest ograniczona, więc radzimy nie czekać do ostatniego momentu! Wolontariusze i wolontariuszki, którzy współpracowali z nami podczas poprzednich edycji, są równie mile widziani :)

Jeśli nie zgłaszałeś/aś się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/

Miasteczko 2024 grafika promująca nabór wolontariuszy