Cultural Hot Spot UW – tłumaczenia i współorganizacja – dołącz do wielokulturowej drużyny

• 7 maja 2019

Znów zapraszamy Was do dołączenia do naszej wielokulturowej drużyny na UW!

Poszukujemy osób, które będą wsparciem dla naszych zagranicznych studentów podczas pierwszego takiego wydarzenia na UW – Miasteczko na styku kultur – Cultural Hot Spot UW!

Czekają na Was stoiska wielokulturowe, wykłady, debaty i Food Trucki z jedzeniem z różnych stron świata.

Kiedy?

17 maja (piątek) od 14:30 do 18:00

Gdzie?

Kampus Centralny UW (Krakowskie Przedmieście 26/28)

Co będzie Waszym zadaniem?

Przede wszystkim tłumaczenia – z polskiego na angielski i z angielskiego na polski.

Zagraniczni studenci będą potrzebować też Waszej pomocy w przygotowaniu stoisk i prezentacji swoich kultur i języków.

Kogo poszukujemy?

Przede wszystkim osób swobodnie posługujących się językiem angielskim w mowie (oraz takich, które znają jeden z języków krajów wymienionych poniżej i chciałyby poćwiczyć komunikację).

Niezbędne są też takie cechy jak: otwratość, komunikatywność i pozytywne nastawienie.

Kluczowym aspektem jest również dyspozycyjność w dniu wydarzenia w podanych wyżej godzinach.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim podszkolicie umiejętności językowe oraz międzykulturowe, będziecie pomagać studentom z takich krajów jak: Chiny, Turcja, Ukraina, Białoruś, Tanzania, Rwanda, Nigeria, Hiszpania, Kazachstan, Kirgistan, Wietnam, Rumunia, Japonia, Bhutan – jednym słowem prawie cały świat w jednym miejscu.

To również wspaniała okazja odo współtworzenia historii naszego Uniwersytetu – to pierwsze takie święto różnorodności i wielokulturowości!

Otrzymacie koszulkę oraz zaświadczenie o wolontariacie.

Jeśli chcecie zostać częścią naszej wielokulturowej drużyny i współtworzyć pierwszy Cultural Hot Spot na UW wyślijcie nam email: wolontariat[at]uw.edu.pl z informacją o tym, dlaczego chcecie się zaangażować, w jakich godzinach, oraz jakie języki znacie (wraz z poziomami biegłości).

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku (13.05) do godziny 14:30.
Jeśli jeszcze nie zgłaszaliście się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza: