Co powiecie na wolontariat podczas Festiwalu Nauki?

• 31 sierpnia 2023

Zachęcamy społeczność Uniwersytetu Warszawskiego do włączenia się w organizację 27. edycji Festiwalu Nauki, najstarszego festiwalu tego typu w Polsce, prezentującego pracę i osiągnięcia naukowców z różnych dyscyplin naukowych. W tym roku UW jest organizatorem ponad 120 wydarzeń. Wśród nich są m.in.: debata o żywności 4.0 oraz o współczesnych środkach przekazu, pokaz sond kosmicznych, prezentacja rankingu 10 najciekawszych odkryć archeologicznych w Polsce czy warsztaty dot. modeli językowych LLM w Chat GPT.

Szczegóły:

• 11.09 (poniedziałek) w godzinach 14.15 – 16.30, Kampus Ochota (potrzebne są 4 osoby) (brak miejsc)

Zakres zadań: pomoc przy przeprowadzeniu spotkania organizacyjnego koordynatorów wszystkich instytucji biorących udział w tegorocznej edycji FN – przygotowanie sali konferencyjnej oraz dystrybucja materiałów promocyjnych.

• 24.09 (niedziela) w godzinach 9:30 – 16:00, Kampus Główny UW (potrzebnych jest ok. 10 osób)

Zakres zadań: pomoc w organizacji Dnia Nauki na UW – dystrybucja materiałów promocyjnych m.in.: mapek informacyjnych, programów FN, udzielanie informacji uczestnikom np. o miejscach odbywających się wydarzeń.

Uwaga! Można zaangażować się w wolontariat 11 i/lub 24 września.

Dlaczego warto się zaangażować?

• Zdobędziesz praktyczne doświadczenie w organizacji dużego wydarzenia popularno-naukowego.
  • Będziesz mieć możliwość udziału w wydarzeniach festiwalowych również jako słuchacz/gość, gdyż wolontariusze mogą pracować wymiennie.
  • Otrzymasz zaświadczenie wolontariackie, które może być cennym dodatkiem do Twojego CV.

By włączyć się w organizację festiwalu, wyślij email na adres wolontariat[at]uw.edu.pl, w tytule wpisując „Festiwal Nauki”. W treści wiadomości prosimy o podanie Waszej dyspozycyjności.
Zgłoszenia przyjmujemy do 6 września (środa) do godziny 23:59, ale nie warto czekać do ostatniej chwili, gdyż liczba miejsc jest ograniczona!

Więcej informacji o Festiwalu Nauki jest dostępnych na stronie wydarzenia.

UWAGA! Jeśli nie zgłaszałeś(aś) się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza znajdującej się pod linkiem: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/