Bądź blisko Festiwalu Kultury bez Barier

• 16 września 2021

Razem z Fundacją Kultura bez Barier zapraszamy Cię do pomocy w organizacji wyjątkowego festiwalu.

Festiwal Kultury bez Barier to seria wydarzeń kulturalnych, które przełamują stereotypy i bariery w dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Kina, teatry, galerie, muzea i wszystkie inne miejsca festiwalowych wydarzeń czekają z wartościową i bogatą ofertą odpowiednio dostosowanych pokazów filmowych, spektakli, wystaw, warsztatów, spotkań i spacerów.

FKBB jest, jak zawsze, wielkim świętem dostępnej kultury – dostępnej dla naprawdę każdego.

Teraz i Ty #MOŻESZbyćBLISKO i pomóc w organizacji!

Wydarzenia w ramach festiwalu odbywają się w różnych miejscach Warszawy.

Zadania:

• asystowanie osobom z niepełnosprawnościami w dotarciu na wydarzenie, podczas wydarzenia, w drodze powrotnej
  • udzielanie informacji na temat festiwalu osobom uczestniczącym w wydarzeniach
  • wydawanie odbiorników do audiodeskrypcji podczas pokazów filmowych
  • dodatkowe bieżące zadania podczas spotkań organizowanych przez Fundację Kultury bez Barier

W trakcie wypełniania aplikacji możesz określić dokładnie dni i przedziały godzinowe, w których możesz pomóc. Czas trwania festiwalu: od 30 września do 10 października 2021 r. Wymagana jest dostępność przez co najmniej 3 dni w trakcie festiwalu.

Ważne: 25 września, sobota, godzina 10:00-13:00 w Teatrze Ochota odbywać się będzie szkolenie dla wolontariuszek i wolontariuszy.

W zamian za pomoc organizatorzy Festiwalu oferują:

• porozumienie,
  • bezpieczenie NNW,
  • szkolenie z podstaw pracy z osobami z niepełnosprawnościami,
  • zaświadczenie potwierdzające odbycie wolontariatu,
  • bezpłatny wstęp na wybrane wydarzenia podczas Festiwalu Kultury bez Barier.

Aby się zgłosić należy do 23 września (czwartek) wypełnić specjalny formularz dostępny na stronie: www.docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc9Ta11JCWFrBy60LbaBMape-OhyjlGgYjc2kMoN1nNSe1ERA/viewform

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością fundacji Kultura bez Barier: www.kulturabezbarier.org/

Jesteś w naszej bazie wolontariuszy i wolontariuszek? Zapisz się już dziś poprzez formularz dostępny na stronie: www.wolontariat.uw.edu.pl/dla-wolontariuszy/