Współtwórz z nami studencki Klub dla osób neuororóżnorodnych!

  • 7 października 2024

Czy ważne jest dla Ciebie zdrowie psychiczne? Czy chciałabyś/łbyś wesprzeć studiujące osoby neuroróżnorodne? Czy interesujesz się pracą społeczną i projektową?

Jeśli tak to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję! Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu wraz z Centrum Pomocy Psychologicznej UW szukają chętnych wolontariuszek i wolontariuszy, którzy chcieliby współtworzyć drugą edycję klubu studenckiego dla osób w spektrum neuroodmienności.


To od wolontariuszy i wolontariuszek będzie zależał ostateczny kształt grupy. Będzie to świetna okazja do zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności związanych z koordynacją projektów oraz zaangażowania się na rzecz Uniwersytetu i zdrowia psychicznego osób studiujących. Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu i Centrum Pomocy Psychologicznej UW zapewnią odpowiednie wsparcie, przeszkolenie i pomoc mentoringową. 

Przyjęci wolontariusze odbędą wspólne szkolenie. Będzie to okazja do integracji oraz warsztatowej pracy nad koncepcją grupy. Szkolenie obejmowało będzie również aspekty psychologiczne związane z prowadzeniem takiej grupy.

O co chodzi z Klubem?

Klub dla osób w spektrum neuroodmnienności rozpoczął swoją działalność jako pilotaż w semestrze letnim 2023/2024 — wzięło w nim udział 9 wolontariuszy oraz kilkudziesięciu uczestników. W związku z pozytywnym odbiorem zdecydowaliśmy się na kontynuację tego projektu w kolejnym roku akademickim. 

Na czym to polega?

Celem projektu będzie utworzenie grupy włączającej dla osób neuroróżnordnych. Grupa będzie prowadzona przez wolontariuszy i wolontariuszki przy wsparciu UCW i CPP. Będą mieli oni okazję do stworzenia własnego projektu i planu spotkań grupy. Chcemy wzmacniać sprawczość studentek i studentów – to Wy będziecie te spotkania prowadzić! Zależy nam na stworzeniu przyjaznej przestrzeni sprzyjającej integracji, wymianie doświadczeń i wspólnym aktywnościom. 

Dlaczego warto włączyć się w projekt?

  • Możliwość zaangażowania się we wsparcie zdrowia psychicznego osób studiujących na UW. 
  • Bezpośrednie wsparcie dla osób neuroróżnorodnych.
  • Profesjonalne przeszkolenie z pracy projektowej oraz psychologicznych podstaw komunikacji. 
  • Okazja do praktycznego wdrożenia się w koordynację projektów i pracę w grupie. 
  • Wsparcie mentoringowe ze strony CPP i UCW.
  • Szansa na poznanie nowych osób i wymianę doświadczeń.


Kiedy?

Szkolenie dla wolontariuszy i wolontariuszek odbędzie się we wtorek 5.11 w godzinach 12.00-16.00. Spotkania grupy odbywać będą się w semestrze zimowym 2024/2025 (planujemy kontynuację na kolejny semestr) w czwartki w godzinach 16.00-18.00

Gdzie?

Szkolenie i spotkania grupy odbywać się będą w siedzibie Centrum Pomocy Psychologicznej UW, ul. Pasteura 7 (dawny budynek Wydziału Fizyki UW, wejście od ul. Banacha).

Kogo szukamy?

Szukamy osób odpowiedzialnych i zaangażowanych, gotowych do pracy w grupie, empatycznych, sprawnie komunikujących się i niebojących się wyzwań. Konieczna jest dyspozycyjność czasowa podczas rozmowy rekrutacyjnej, w trakcie szkolenia oraz w czwartki po południu. Na ten moment rekrutujemy wolontariuszy na semestr zimowy 2024/2025. Planowana jest kontynuacja w semestrze letnim, ale nie trzeba się na ten moment deklarować na cały rok.

Jak się zgłosić?

Czekamy na zgłoszenia mailowe wolontariuszek i wolontariuszy do 16 października na adres: wolontariat[at]uw.edu.pl

Prosimy o przesłanie swojego imienia i nazwiska, roku i kierunku studiów oraz krótkiej informacji, dlaczego chciałabyś/chciałbyś włączyć się w tej projekt. 

Kolejnym etapem będą rozmowy rekrutacyjne (w grupach lub pojedyńczo w zależności od możliwości) w siedzibie UCW w dniach 16.10, 21.10, 28.10. 

UWAGA! Jeśli nie zgłaszałeś(aś) się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza znajdującej się pod linkiem: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/


Grafika promująca nabór wolontariuszy Klubu dla osób neuroróżnorodnych