Kopie zapasowe

12
Lut
Spotkanie z psią specjalistką: Jak wzbogacić środowisko psa? | Zimowa Wałówka 11
  • 0

Chcesz zadbać o dobrostan swojego psa? Mierzysz się z problemami takimi jak trudne zachowania, nuda lub nadwaga Twojego pupila? Przyjdź na kolejne spotkanie w ramach akcji Zimowa Wałówka i odkryj, jak możesz mu pomóc, wzbogacając jego środowisko! Na koniec wspólnie wykonamy zabawki węchowe, które możesz sprezentować swojemu przyjacielowi lub psiakowi szukającemu domu – gwarantujemy materiały i instruktaż. 


Podczas spotkania dowiesz się m.in.:

  • Czym jest wzbogacanie środowiska i dlaczego jest istotne dla zdrowia i dobrostanu psa.
  • Jakie są rodzaje wzbogacania środowiska i jak wprowadzać nowe elementy do psiego życia.
  • Jakie zabawki wybrać.
  • Jak bawić się ze swoim psem i dlaczego warto angażować go w trening umysłowy.
  • Jakich błędów unikać.

Kiedy: 20 lutego 2025, 16:30-18:00
Gdzie: Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW, ul. Dobra 56/66 (budynek BUW, parter)

Kogo zapraszamy?
Na spotkanie zapraszamy społeczność studencką, doktorancką, absolwencką i pracowniczą Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie organizowane jest w ramach zbiórki Zimowa Wałówka 11, dlatego w ramach wejściówki zachęcamy do przyniesienia karmy dla kotów lub psów. Dary przekazane zostaną podopiecznym Fundacji Zwierzochron. Spotkanie odbędzie się w języku polskim.


Jak się zapisać?
Do 19 lutego do godziny 11:00 wyślij maila na adres wolontariat[at]uw.edu.pl, podając swoje imię i nazwisko oraz nazwę warsztatu „Spotkanie z psią trenerką: Jak wzbogacić środowisko psa?”.
Liczba miejsc ograniczona, więc nie czekaj – zarezerwuj swoje miejsce już dziś!

Uwaga: w warsztacie weźmie udział ok. 20 osób i będzie wymagał interakcji z innymi. Prowadzącej będzie towarzyszył pies. Prosimy o wzięcie tego pod uwagę, decydując się na dołączenie do wydarzenia.

O prowadzącej Alicji Olkowskiej

Studentka Stosowanej Psychologii Zwierząt na Uniwersytecie Warszawskim, psia trenerka i zoofizjoterapeutka. Na co dzień pracuje z psami oraz jako tester produktów branży kynologicznej. Wielbicielka kreatywnych aktywności z psem i wzbogacania ich środowiska.


Spotkanie zorganizowane we współpracy z Samorządem Studentów Wydziału Psychologii UW

UWAGA! Jeśli nie zgłaszałeś(aś) się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza znajdującej się pod linkiem: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/

Grafika promująca spotkanie na temat wzbogacania środowiska psa

11
Lut
Multicultural Volunteering at UW: Let’s organise NOWRUZ together!
  • 0

Although the temperature recently dropped below zero, we are already thinking about spring! We are looking for volunteers who would like to work with our student from Kyrgyzstan to organize the celebration of Nowruz at the Volunteer Centre of the University of Warsaw!


Who are we looking for? We are looking for people from countries where Nowruz is celebrated, who would like to share their traditions with the University of Warsaw community and tell us about this special day. Volunteers should be open to teamwork and available on March 20 from 5:00 PM.

If you’re not from the region but are still interested, don’t worry—you can come to the event as a participant. More details will be sent soon, but remember to mark the date in your calendar!

What will your task be? You’ll need to prepare a short presentation about Nowruz celebrations in your country (and if you want, about other traditional celebrations) and organize activities that will engage the event participants.
On March 20 at 5:00 PM, together with the student from Kyrgyzstan, you’ll give presentations and invite participants to celebrate the arrival of spring!

Why is it worth it? This is a great opportunity to introduce your culture to the University community and spend the day in good company. Volunteers who help organize the event will receive a certificate and a gift pack from VC UW.

How to apply? Send us an email at wolontariat[at]uw.edu.pl with a message explaining why you want to get involved and what your idea for the presentation is.
We are accepting applications until February 16th, 4:00 PM.
Note: The number of people we can invite to join is very limited. If we receive many applications, the selection will be based on presentation ideas.

If you have any questions, feel free to reach out to us!

IMPORTANT
If you haven’t participated in the events and volunteering at Volunteer Centre of UW before, please fill out the Volunteer Form before sending the email to us:

EN: https://wolontariat.uw.edu.pl/volunteer-form/
PL: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/ (jeśli mówisz po polsku bardzo prosimy o wypełnienie formularza w języku polskim)

Promo graphic: Let's organise Novruz together

03
Lut
Współtwórz z nami studencki Klub dla osób neuororóżnorodnych!
  • 0

Czy ważne jest dla Ciebie zdrowie psychiczne? Czy chcesz wesprzeć studiujące osoby neuroróżnorodne? Czy interesujesz się działaniami na rzecz społeczności i pracą projektową?

Jeśli tak to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję! Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu wraz z Centrum Pomocy Psychologicznej UW szukają chętnych osób wolontariackich, które chciałyby współtworzyć trzecią edycję klubu studenckiego dla osób w spektrum neuroodmienności.


O co chodzi z Klubem?

Celem projektu będzie utworzenie grupy włączającej dla osób neuroróżnordnych. Grupa będzie prowadzona przez osoby studenckie przy wsparciu UCW i CPP. Będą mieli oni okazję do stworzenia własnego projektu i planu spotkań grupy. Chcemy wzmacniać sprawczość osób studenckich – to Wy będziecie te spotkania prowadzić! Zależy nam na stworzeniu przyjaznej przestrzeni sprzyjającej integracji, wymianie doświadczeń i wspólnym aktywnościom. 

Dlaczego warto włączyć się w projekt?

  • Możliwość zaliczenia praktyk (UWAGA: będą to praktyki powiązane z warsztatami, a nie psychologiczne, sprawdź najpierw czy twoja jednostka zaliczy takie praktyki)
  • Możliwość zaangażowania się we wsparcie zdrowia psychicznego osób studiujących na UW. 
  • Bezpośrednie wsparcie dla osób neuroróżnorodnych.
  • Profesjonalne przeszkolenie z pracy projektowej oraz psychologicznych podstaw komunikacji. 
  • Okazja do praktycznego wdrożenia się w koordynację projektów i pracę w grupie. 
  • Wsparcie mentoringowe ze strony CPP i UCW.
  • Szansa na poznanie nowych osób i wymianę doświadczeń.


Kiedy?

Szkolenie dla osób wolontariackich odbędzie się w czwartek 27.02 w godzinach 12.00-16.00. Spotkania grupy odbywać się będą  w semestrze letnim 2024/2025 w czwartki w godzinach 16.00-18.00

Gdzie?

Szkolenie i spotkania grupy odbywać się będą w siedzibie Centrum Pomocy Psychologicznej UW, ul. Pasteura 7 (dawny budynek Wydziału Fizyki UW, wejście od ul. Banacha).

Kogo szukamy?

Szukamy osób odpowiedzialnych i zaangażowanych, gotowych do pracy w grupie, empatycznych, sprawnie komunikujących się i niebojących się wyzwań. Konieczna jest dyspozycyjność czasowa podczas rozmowy rekrutacyjnej, w trakcie szkolenia oraz w czwartki po południu. Na ten moment rekrutujemy osoby wolontariackie na semestr letni 2024/2025.

Jak się zgłosić?

Czekamy na zgłoszenia mailowe osób wolontariackich do 16.02 na adres: wolontariat[at]uw.edu.pl

Prosimy o przesłanie swojego imienia i nazwiska, roku i kierunku studiów oraz krótkiej informacji, dlaczego chcesz włączyć się w ten projekt. 

Kolejnym etapem będą rozmowy rekrutacyjne (w grupach lub pojedyńczo w zależności od możliwości) w siedzibie UCW w dniach 12.02, 13.02, 17.02, 19.02.


UWAGA! Jeśli nie zgłaszałyście/zgłaszaliście się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza znajdującej się pod linkiem: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/


Grafika promująca nabór osób wolontariackich do Klubu dla osób neuroróżnorodnych

15
Sty
Wspólnie pokonajmy bariery językowe – pomóż w nauce języka polskiego dzieciom uchodźczym!
  • 0

Fundacja Polska Gościnność zaprasza do udziału w wyjątkowym programie wolontariatu edukacyjnego, który wspiera dzieci z doświadczeniem uchodźczym i imigranckim. To szansa, by realnie pomóc młodym ludziom w ich edukacji i rozwoju, a jednocześnie samemu zdobyć cenne doświadczenie.


Najważniejsze zadania, kiedy i gdzie:

W ramach programu wolontariusze spotykają się z dziećmi 1-2 razy w tygodniu na około 1,5 godziny – pomagają w nauce, odrabianiu zadań, nadrabianiu zaległości szkolnych oraz nauce języka polskiego i uzupełniają krótką notatkę po. Spotkania odbywają się najczęściej w domach dzieci na terenie Warszawy, co pozwala na nawiązanie relacji z ich rodzinami i na zaplanowanie warunków do dalszej samodzielnej pracy dziecka. Wolontariusze w porozumieniu z dziećmi i ich rodzicami wybierają pasujące terminy.

Co oferuje Fundacja?

  • Fundacja zapewnia wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom kompleksowe przygotowanie w postaci warsztatów, które obejmują pracę z dziećmi z doświadczeniem uchodźczym, informacje o sytuacji prawnej uchodźców oraz zasady pracy w projekcie.
  • Wolontariusze mogą korzystać ze wsparcia zespołu fundacji oraz indywidualnych superwizji psychologicznych.
  • Fundacja wystawia zaświadczenia o wolontariacie, a także zapewnia ubezpieczenie NNW w ramach porozumienia zawartego na czas roku szkolnego.
  • Najbliższe obowiązkowe warsztaty odbędą się pod koniec stycznia, a kolejne na początku lutego. Po ich zakończeniu wolontariusze rozpoczną współpracę z dziećmi, która potrwa do końca roku szkolnego 2024/2025.

Chcesz przekazać od siebie “supermoc języka polskiego”?

Wyślij e-mail z tytułem wolontariatu “Pomoc dzieciom uchodźczym w nauce języka polskiego”, swoim imieniem i nazwiskiem na adres wolontariat[at]uw.edu.pl.

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli 26 stycznia. 

To idealna okazja, by pomóc dzieciom z różnych zakątków świata, zdobyć nowe umiejętności i przeżyć coś naprawdę wyjątkowego. Zachęcamy do zgłaszania się!

UWAGA! Jeśli nie zgłaszałeś(aś) się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza znajdującej się pod linkiem: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/


Grafika promująca wolontariat edukacyjny w Fundacji Polska Gościnność

O fundacji:

Fundacja Polska Gościnność została założona w 2017 roku. Kontynuuje działania, które w 2012 roku rozpoczęła jako grupa Chlebem i Solą – oddolna i nieformalna inicjatywa zrzeszająca specjalistów z różnych dziedzin. Zajmuje się rozwijaniem świadomości na temat losu uchodźców i imigrantów, przede wszystkim w Polsce i Europie. Stara się w ten sposób wpływać na politykę migracyjną, walczyć z ksenofobią, stereotypami i ignorancją.

O programie:

Program wsparcia edukacyjnego dzieci uchodźczych powstał w maju 2017 roku i od tamtej pory jest nieprzerwanie kontynuowany i rozszerzany. W ciągu 7 lat program objął pomocą łącznie prawie 300 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 22 lat, mieszkających w Warszawie i okolicach, uczęszczających do szkół podstawowych oraz różnych typów szkół ponadpodstawowych (licea, technika, szkoły branżowe, szkoły dla dorosłych). Dzieci pochodzą łącznie z 21 krajów. Liczną grupę stanowią dzieci pochodzące z Federacji Rosyjskiej, przede wszystkim z republik autonomicznych: Czeczenii, Dagestanu, Inguszetii. Inna liczna grupa dzieci pochodzi z krajów byłego Związku Radzieckiego: z Tadżykistanu, Kirgistanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu, Gruzji, Białorusi i Ukrainy. W programie uczestniczą także dzieci pochodzące z Afryki Subsaharyjskiej: z Konga, Gwinei, Sierra Leone, Ugandy, Demokratycznej Republiki Konga. Pozostałe kraje to: Egipt, Irak, Iran, Afganistan, Syria, Turcja, Pakistan oraz Tybet.


Do wolontariatu zgłaszają się zarówno licealiści i studenci, jak i emerytowani nauczyciele (najstarsza wolontariuszka ma 85 lat!). Przed podjęciem pracy z dzieckiem, każda osoba bierze udział w warsztatach przygotowujących (Praca z dzieckiem z doświadczeniem uchodźczym, Sytuacja prawna uchodźców, Zasady pracy w projekcie). Wolontariusze i wolontariuszki przez cały czas wspierani są przez zespół fundacji, a także mają możliwość korzystania z indywidualnych superwizji psychologicznych.

13
Sty
Spotkanie: Jak bawić się z kotem, żeby był szczęśliwy | Zimowa Wałówka 11
  • 0

Zapisy na wydarzenie zostały zamknięte

Czy chcesz dowiedzieć się, jak bawić się z kotem, żeby był szczęśliwy i spełniony? Przyjdź 20 stycznia do Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu na spotkanie prowadzone przez kocią behawiorystkę! Podczas wydarzenia dowiesz się, co to jest instynkt łowiecki, jak wybrać najlepszą wędkę dla Twojego kota oraz jakich błędów w zabawie warto unikać. Oprócz wykładu odbędzie się również część warsztatowa, podczas której dowiecie się, jak samodzielnie wykonać zabawki intelektualne dla kota. Wykonane zabawki będziecie mogli zabrać dla swoich kocich przyjaciół.


Kiedy: 20 stycznia 2025, 16:30-18:00

Gdzie: Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW, ul. Dobra 56/66 (budynek BUW, parter)

Kogo zapraszamy?
Na spotkanie zapraszamy społeczność studencką, doktorancką, absolwencką i pracowniczą Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydarzenie organizowane jest w ramach zbiórki Zimowa Wałówka 11, dlatego w ramach wejściówki, zachęcamy do przyniesienia karmy dla kotów lub psów.
Dary przekazane zostaną podopiecznym Fundacji Zwierzochron.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim. 

Jak się zapisać?

Do 17 stycznia wyślij maila na adres wolontariat[at]uw.edu.pl, podając swoje imię i nazwisko oraz nazwę warsztatu “Spotkanie z kocią behawiorystką: Jak bawić się z kotem, żeby był szczęśliwy”. Liczba miejsc ograniczona, więc nie czekaj – zarezerwuj swoje miejsce już dziś!

Zapisy na wydarzenie zostały zamknięte

Uwaga: w warsztacie weźmie udział ok. 20 osób i będzie wymagał interakcji z innymi. Prosimy o wzięcie tego pod uwagę, decydując się na dołączenie do wydarzenia.

Prowadząca Niko Palinka o sobie

Mam na imię Niko i jestem kocią behawiorystką po licznych kursach i szkoleniach. W pracy pomagam opiekunom zrozumieć zawiłości kociego umysłu i podpowiadam, jak dogadać się ze swoim zwierzakiem. Chętnie biorę też udział w różnych inicjatywach edukacyjnych dotyczących zwierzęcego dobrostanu. Znajdziesz mnie na instagramie @miau.mediacje.

Spotkanie zorganizowane we współpracy z Samorządem Studentów Wydziału Psychologii UW

UWAGA! Jeśli nie zgłaszałeś(aś) się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza znajdującej się pod linkiem: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/

Grafika promująca spotkanie z kocią behawiorystką

Ikonka choinki
25
Lis
Mission: Christmas Tree 2024
  • 0

Christmas is coming, bringing with it a season of joy, sharing, and helping. That’s why we encourage you to join us in our annual initiative! This year, together with the Nowolipie Intergenerational Activity Centre (CAM Nowolipie), we invite you to create Christmas surprise boxes for children living in areas of active war fighting in Ukraine. 

The presents will be accompanied by Christmas decorations prepared by the kindergarten and the nursery associated with the University of Warsaw. This way, our initiative will also involve the youngest children in this magical intergenerational mission!

This edition of Mission: Christmas Tree supports the ‘Christmas without Dad: Christmas in the line of fire’ charity event organised by the Uniters Foundation, which will deliver gifts to Ukraine.

You can participate in one of two workshops:

  • On 10th December (Tuesday) from 5:00 pm to 7:00 pm at the Volunteer Centre of UW, 56/66 Dobra Street (BUW building)
    The limit of places has been reached. Registration for the reserve list is ongoing.
  • On 11th December (Wednesday) from 6:00 pm to 8:00 pm at the Nowolipie Intergenerational Activity Centre, 25b Nowolipie Street (near the Ratusz Arsenał metro station, Kino Femina bus stop)
    The limit of places has been reached. Registration for the reserve list is ongoing.

Please plan to attend the entire workshop on the day you choose!

Why join Mission: Christmas Tree?

  • Spend a pleasant afternoon doing something meaningful for others.
  • Meet people of all ages, share stories, and enjoy a warming cup of tea or coffee.
  • Feel the festive atmosphere and take a break from daily worries.
  • Bring happiness to children by ensuring they receive a Christmas surprise.
  • Be part of a mission that connects generations and spreads holiday joy.

How to join?
To participate, email wolontariat[at]uw.edu.pl with the subject “Mission: Christmas Tree” and specify the workshop date you’d like to attend. Registration is open until 5th December 2024.

Places are limited, so don’t wait until the last minute to sign up!

Additional information

  • Manual skills are welcome, but not required. Organisers will provide all materials and accessories.
  • The workshops will include 20-30 participants, with lively discussions and activity. Please consider this when deciding to join the event.

We invite you to join Mission: Christmas Tree – let’s connect generations to bring joy to children!

Organisers:
the Volunteer Centre of the University of Warsaw
the Nowolipie Intergenerational Activity Centre

IMPORTANT
If you haven’t participated in the events and volunteering at Volunteer Centre of UW before, please fill out the Volunteer Form before sending the email to us:

EN: https://wolontariat.uw.edu.pl/volunteer-form/
PL: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/ (jeśli mówisz po polsku bardzo prosimy o wypełnienie formularza w języku polskim)

Mission Christmas Tree: Promo graphic

Ikonka Misji Choinka
25
Lis
Międzypokoleniowa Misja Choinka 2024
  • 0

Zbliżają się Święta, a z nimi czas radości, dzielenia się i pomocy, dlatego zachęcamy Was do włączenia się w naszą coroczną akcję! Tym razem wspólnie z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie chcemy zaprosić Was do tworzenia świątecznych pudełek niespodzianek dla dzieci mieszkających w rejonach aktywnych walk wojennych w Ukrainie. 

Do przygotowanych upominków dołączymy świąteczne dekoracje przygotowane przez dzieci z Punktu Przedszkolnego “Smyki ze Smyczkowej” i Żłobka “Uniwersyteckie Maluchy”. W ten sposób w tę magiczną, międzypokoleniową misję zaangażujemy także najmłodszych!

Tegoroczna edycja Misji Choinka odbywa się w ramach wsparcia akcji “Święta bez taty: Święta na linii ognia” organizowanej przez fundację Uniters, która dostarczy prezenty do Ukrainy. 

Przygotowaliśmy dwa terminy warsztatów do wyboru:

  • 10 grudnia (wtorek) w godz. 17:00-19:00 w Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu, ul. Dobra 56/66 (budynek BUW)
    Limit miejsc wyczerpany. Trwają zapisy na listę rezerwową
  • 11 grudnia (środa) w godz. 18:00-20:00 w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie, ul. Nowolipie 25b (niedaleko metra Ratusz Arsenał, przystanek Kino Femina)
    Limit miejsc wyczerpany. Trwają zapisy na listę rezerwową.

Bardzo prosimy o zarezerwowanie czasu na udział w całym warsztacie w wybranym dniu!

Dlaczego warto dołączyć do Międzypokoleniowej Misji Choinka?

  • Spędzisz miłe popołudnie, robiąc coś dobrego dla innych.
  • Poznasz ludzi w różnym wieku, podzielisz się opowieściami przy filiżance ciepłej herbaty lub kawy.
  • Poczujesz świąteczną atmosferę i oderwiesz się od codziennych trosk.
  • Sprawisz radość dzieciom, które dzięki Twojemu wsparciu znajdą prezent pod choinką.
  • Staniesz się częścią misji, która łączy pokolenia i niesie radość świąt.

Jak dołączyć?

Wyślij wiadomość na adres: wolontariat[at]uw.edu.pl do czwartku 5.12.2024 w treści wpisując “Międzypokoleniowa Misja Choinka” oraz termin warsztatów, który Ci odpowiada.

Liczba miejsc jest ograniczona, więc radzimy nie czekać do ostatniej chwili!


Dodatkowe informacje:

  • Mile widziane zdolności manualne. Organizatorzy zapewniają potrzebne materiały i akcesoria. 
  • Uwaga: w warsztatach weźmie udział ok. 20-30 osób, co będzie się wiązać z głośniejszymi dźwiękami i dyskusjami. Prosimy wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udziale.

Zapraszamy do włączenia się w Misję Choinka – połączmy pokolenia, by sprawić radość dzieciom!

Organizatorzy:
Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie

UWAGA! Jeśli nie zgłaszałeś(aś) się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza znajdującej się pod linkiem: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/
Grafika promująca Międzypokoleniową Misję Choinka

19
Lis
Let’s Talk: Myths | Multicultural meeting to share and discuss stories from different cultures
  • 0

St. Andrew’s Day (Andrzejki) is a Polish tradition where the line between reality and magic becomes so thin that we can glimpse other worlds. People in every culture have rituals and stories that try to bridge the gap between the known and the unknown. In Andrzejki, Polish people traditionally attempt to foresee the future, using various customs and rituals. But beyond these practices, it is a time when we reflect on the mysterious and the supernatural—on gods, monsters, ghosts, and the stories that shape our beliefs.

While this event isn’t focused on the rituals of Andrzejki itself, it’s inspired by the same spirit of storytelling and connection to the unseen world. We would like to invite you to „Let’s Talk: Myths”, an evening where we gather in a small, cozy group to share and discuss stories from different cultures—whether they are myths, legends, or personal tales. Maybe your grandparents told you stories, maybe you learned them in school, or perhaps you read them in books. Let’s come together to hear each other’s stories, share our own, and enjoy some snacks and warm tea. Prepare one story that is close to you and your culture to share with the others. Please keep in mind that the meeting will be conducted in English, so it’s important that you feel comfortable speaking this language.

When:
Thursday, 28th November, 5:00 PM

Where:
Volunteer Centre of the University of Warsaw, Dobra Street 56/66, BUW building

How to join:
Please send us an email at wolontariat[at]uw.edu.pl where you express your interest in participating and write a few sentences about the story you would like to share.

Please note: places are limited.

Application deadline: 27th November

IMPORTANT
If you haven’t participated in the events and volunteering at Volunteer Centre of UW before, please fill out the Volunteer Form before sending the email to us:

EN: https://wolontariat.uw.edu.pl/volunteer-form/
PL: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/ (jeśli mówisz po polsku bardzo prosimy o wypełnienie formularza w języku polskim)


Let's talk: Myths - promo graphic

13
Lis
Dołącz do „Matma na Pi-ątkę” i wspieraj młodzież z domów dziecka oraz rodzin zastępczych w przygotowaniach do matury z matematyki!
  • 0

Program „Matma na Pi-ątkę” to bezpłatne wsparcie edukacyjne dla maturzystek i maturzystów z całej Polski. W tegorocznej edycji przygotowujemy ponad setkę uczniów z domów dziecka i rodzin zastępczych do matury na poziomie podstawowym. Projekt prowadzony jest przez Fundację Pi oraz Koło Naukowe Matematyków Politechniki Warszawskiej. Nasze zajęcia obejmują wykłady online oraz indywidualne korepetycje, które pomagają uczniom zrozumieć i opanować matematykę na poziomie wymaganym na egzaminie maturalnym.


Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia korepetycji z matematyki!
Jeśli studiujesz kierunek ścisły i lubisz matematykę, bądź chcesz spróbować swoich sił w udzielaniu korepetycji z matematyki, „Matma na Pi-ątkę” to dla Ciebie idealna okazja do pomocy innym!

Twoje zadanie?
Tylko jedna godzina co dwa tygodnie, by wesprzeć młode osoby w przygotowaniach do matury. Każdy blok tematyczny obejmuje:

  • wykład online,
  • etap rozwiązywania prac domowych,
  • i sesję korepetycji dla indywidualnej pomocy uczniom.

Dlaczego warto?

  • Zapewniamy materiały dydaktyczne do każdego bloku tematycznego.
  • Stwarzamy przestrzeń do wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk z innymi wolontariuszami.
  • Organizujemy spotkania integracyjne.
  • Po zakończeniu projektu otrzymasz dyplom potwierdzający udział w wolontariacie.

Zajęcia prowadzone są online, a terminy korepetycji dopasowywane są indywidualnie do grafiku wolontariusza i ucznia.

Chcesz wiedzieć więcej?
Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: https://www.fundacjapi.org.pl/matma-na-pi-ątkę 

Zgłoś się!
Jeśli chcesz wziąć udział w tym wyjątkowym projekcie, napisz na: wolontariat[at]uw.edu.pl
Na zgłoszenia czekamy do piątku, 22 listopada, do godziny 14:00!

Razem możemy pomóc młodym ludziom zdobyć wiedzę i pewność siebie przed maturą.


UWAGA! Jeśli nie zgłaszałeś(aś) się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza znajdującej się pod linkiem: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/

Matma na piątkę - grafika promująca wolontariat

13
Lis
Clothes Swap at VC UW | Filling in Pets’ Bellies 11
  • 0

Ogłoszenie w języku polskim


Do you have clothes in your wardrobe that you no longer wear but are still in good condition? Bring them to the Clothes Swap at VC UW and give them a second life! You can bring spring, summer, autumn, and winter items – because why not?

This is a great opportunity to refresh your wardrobe, meet new people, and contribute to sustainable fashion. Join us!


When? Saturday, 23rd November, from 11:00 to 12:30
Where? Volunteer Centre of the University of Warsaw, Dobra Street 56/66, BUW building

The event is open to the student, doctoral, alumni, and staff community of the University of Warsaw.

If you’d like to join:

  1. Please read the swap rules below – by signing up, you agree to these terms.
  2. By 21st November, send an email to wolontariat[at]uw.edu.pl, providing your full name, your field of study at UW or the UW unit where you work, and the event name „Clothes Swap at VC UW”. The number of places is limited, so don’t wait too long!

Note: The swap will be a dynamic event with around 20 participants. Please consider this when deciding to sign up.

Swap Rules:

  • Each person can bring up to 15 items of clothing and accessories.
  • All items should be in good condition – clean, without tears, stains, or missing parts.
  • As organisers, we reserve the right to refuse any items that are not in good condition.
  • Items should be brought to VC UW on the day of the event between 10:30 and 11:00. We can’t accept clothes before or after 23rd November.
  • The swap will start around 11:00 to ensure everyone has an equal chance.
  • All items will be sorted into categories, such as tops, trousers, sweaters, accessories, shoes, etc.
  • This is not a one-for-one exchange or a sale. You can take as many items as you like, but please be considerate of other participants.
  • Items that don’t find a new owner during the swap will be donated to charity.
  • Keep an eye on your outerwear to ensure it doesn’t accidentally get included in the swap!

The swap is part of the Filling in pets’ bellies 11 action, so it’s a perfect chance to contribute by bringing food for cats or dogs in need.

See you there!


Clothes Swap in VC UW - promotion graphic