W sobotnie popołudnia (4 i 18 czerwca) otworzymy nasze sale wykładowe, laboratoria i galerie. Do późnych godzin nocnych będzie można uczestniczyć w wykładach popularnonaukowych, debatach i dyskusjach prowadzonych przez naukowców z UW. Każdy będzie miał okazję poznać wyniki pasjonujących badań, usłyszeć niezwykłe historie i spotkać fascynujących ludzi. Dzięki Tobie Warszawiacy będą mogli poczuć ducha akademii!
Niedziele (5 i 19 czerwca) to czas pikniku i zabawy. Przyjdą całe rodziny. Przygotowaliśmy ciekawe zajęcia dla dzieci, pokazy eksperymentów naukowych, spacery tematyczne i prezentację osiągnięć Uniwersytetu. Nasi profesorowie, specjaliści z różnych dziedzin nauki, będą dzielić się swoją wiedzą i spróbują odpowiedzieć na najtrudniejsze nawet pytania. Wspólnie z nimi będziesz mógł pokazać, jak bliska życiu jest nauka. Na zakończenie obu niedzielnych wieczorów odbędą się koncerty.
Wybierz, w które eventy się zaangażujesz:
Kampus Centralny
- Data: 4.06,
Godz.: 17:00-23:00
55 wykładów w 11 najbardziej reprezentacyjnych miejscach zabytkowego Kampusu.
- Data: 5.06
Godz.: 11:30-20:00
Piknik dla Warszawiaków na terenie Kampusu.
Kampus Ochota
- Data: 18.06,
Godz.: 17:00-23:00
55 wykładów w 11 najbardziej reprezentacyjnych miejscach nowoczesnego Kampusu.
- Data: 19.06
Godz.: 11:30-20:00
Piknik dla Warszawiaków na terenie Kampusu.
Ponadto czekają na Ciebie liczne gadżety i dodatkowe atrakcje!
Zgłoś się, wysyłając maila na uw200[at]wolontariat.uw.edu.pl do 29 maja do 23:59. W treści wiadomości napisz, w których wydarzeniach chcesz wziąć udział.
Zobacz, jak nasz team działał podczas ostatnich imprez:
200-lecie
Mam bardzo pozytywne wrażenia. Podobała mi się zgrana i przyjazna grupa wolontariuszy – mimo, że się wcześniej nie znaliśmy, byliśmy z różnych kierunków, wydziałów i roczników, to złapaliśmy od razu wspólny kontakt. Wszyscy byli bardzo otwarci, mili i sympatyczni. Dzięki temu panowała bardzo pozytywna atmosfera.
Marta, studentka europeistyki,
uczestniczka Nocy Muzeów UW 2014
Było super! Spotkałam niesamowitych ludzi – np. panią, która studiowała pedagogikę w 1968 r. i opowiadała mi o strajku, który był w tamtych czasach. Zwiedzanie Pałacu Kazimierzowskiego, gabinetu rektora – WOW! Miejsca niedostępne na co dzień były otwarte dla zwiedzających, niesamowite.
Kasia, studentka geografii,
uczestniczka Nocy Muzeów UW 2014 i 2015