Poszukujesz miejsca, w którym poznasz inspirujących ludzi? Lubisz dyskutować na różne tematy? Chcesz rozwinąć swoje umiejętności miękkie? Chcesz zdobyć doświadczenie pracy w projekcie interdyscyplinarnym? Jeżeli przynajmniej na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi tak, to ten projekt jest dla Ciebie!
Punkty Wspólne to projekt współtworzony przez studentów i studentki Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz organizacje pozarządowe. Łącząc aktywność naukową i obywatelską, wypracowujemy model dyskusji na społecznie istotne tematy.
Jak będzie przebiegał projekt?
- Projekt składa się z dwóch, niezależnych od siebie edycji. Każda z nich będzie poświęcona innemu problemowi społecznemu, który dotyka naszej społeczności na co dzień. Tematem pierwszej edycji jest: DYSKRYMINACJA PRZESTRZENNA (kliknij tu i dowiedz się więcej z filmiku na Facebooku)
W ramach edycji powstanie grupa projektowa wybrana w drodze 2-etapowej rekrutacji.
- Od lutego do maja w każdą sobotę będą odbywać się spotkania z ekspertkami i ekspertami różnych dziedzin nauki. Po spotkaniu będzie odbywać się również godzinna sesja z mentorką podczas której uczestniczki i uczestnicy będą mogli spojrzeć na konkretne problemy z wielu perspektyw i odkryć punkty wspólne różnych dziedzin nauki.
- Edycja zostanie podsumowana debatą finałową przygotowana przez uczestniczki i uczestników projektu. Debata będzie transmitowana wraz z tłumaczeniem PJM.
- Po zakończeniu dwóch edycji planowane jest wydanie publikacji, która zbierze efekty pracy uczestników i uczestniczek obu edycji.
Szczegółowy harmonogram I edycji projektu jest dostępny pod poniższym linkiem:
https://drive.google.com/file/d/1IRpPaDxTC8wH3C-Dml50-POZ-K6J3aoM/view?usp=sharing
Bieżące informacje znajdują się na wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/304397867516237/
Kto może aplikować?
Punkty Wspólne to projekt skierowany do społeczności
- Uniwersytetu Warszawskiego oraz
- Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Znaczenia NIE ma jednak kierunek studiów! Ze względu na interdyscyplinarny charakter projektu poszukiwane są studentki i studenci WSZYSTKICH, nawet tych najmniej znanych, kierunków.
Połączenie wielu doświadczeń i różnorodnej wiedzy pozwoli na najefektywniejsze poszukiwanie PUNKTÓW WSPÓLNYCH!
Jak aplikować?
Rekrutacja jest niezwykle prosta i składa się z dwóch etapów.
ETAP I: do 28 grudnia
Zapoznaj się z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/6LmPXm9pmYKbTH1b9
Regulamin jest również dostępny tu -> KLIKNIJ I ZOBACZ REGULAMIN
ETAP II
W pierwszej połowie stycznia wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę rekrutacyjną w formie online. Nie musicie przygotowywać się do rozmowy w żaden sposób, wystarczy dawka entuzjazmu!
Masz pytanie? Skontaktuj się poprzez:
>>KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PROJEKCIE <<