Wolontariat Wielokulturowy

Zapraszamy Was do współtworzenia Wolontariatu Wielokulturowego na Uniwersytecie Warszawskim! Obecnie Poszukujemy otwartych i odpowiedzialnych studentów i studentek, które chciałyby zaangażować się w konwersacje ze studentami i studentkami z programu Polish+, czyli wspólnej inicjatywy UW i Uniwersytetu Syczuańskiego w Czengdu. Studenci przez 2 lata uczyli się polskiego w Chinach, a od sierpnia uczęszczają na kurs języka polskiego w Polonicum UW.

Waszym zadaniem będzie prowadzenie rozmowy w języku polskim. W zamian zagraniczni studenci mogą odwdzięczyć się opowieściami o swoim kraju i przybliżeniem swojego ojczystego języka lub, ewentualnie, konwersacjami po angielsku.

Nie trzeba mieć doświadczenia dydaktycznego, ani znać biegle języków obcych! Ważne, że jesteś otwartą i komunikatywną osobą.
KONWERSACJE – odbywają się raz w tygodniu, we wtorki (lub w czwartki), w naszej siedzibie w BUWie. Spotkania rozpoczną się w marcu i będą trwały do maja.

Wspólnie możemy pokazać naszym zagranicznym studentom, że Warszawa i Uniwersytet Warszawski to super miejsca do życia i studiowania, a język polski wcale nie jest taki skomplikowany!

WW ramach projektu będziecie mieli okazję poznać ciekawych ludzi z odległych stron świata i nauczyć się wielu nowych rzeczy! Każdy wolontariusz i każda wolontariuszka otrzyma zaświadczenie o wolontariacie po zakończeniu konwersacji.

Projekt rozpocznie się warsztatami integracyjno-komunikacyjnymi.

Jeśli chcesz się zaangażować wyślij czym prędzej wiadomość: wolontariat[at]uw.edu.pl, najpóźniej do 1 marca (niedziela) do godziny 23:59. W zgłoszeniu prosimy o odpowiedź na pytanie, dlaczego chcesz się zaangażować w to działanie?
Pamiętaj, że zgłaszając się do tej części projektu deklarujesz chęć systematycznego brania udziału w spotkaniach raz w tygodniu! Pierwsze spotkanie: 10 marca o godzinie 15:30! (jeśli chciałbyś/chciałabyś brać udział w konwersacjach w czwartki, to daj nam znać w mailu)

Poszukujemy również studentów i studentek, którzy interesują się Azją dalekowschodnią i językiem chińskim i chcieliby/chciałyby wziąć udział w spotkaniach dotyczących ekonomii, stosunków międzynarodowym i kultury (zwłaszcza Azji i Europy Środkowej). Jeśli uczysz się chińskiego (lub marzy Ci się rozpoczęcie nauki tego języka) i chcesz rozwinąć swoje kompetencje językowe, zapraszamy Cię na polsko-chińskie spotkania, które będą odbywać się raz (lub dwa) w miesiącu i będą trwały około 60 minut (30 min. na polski, 30 min. na chiński). Pierwsze spotkanie w pierwszej połowie marca, kolejne do ustalenia! Jeśli chcesz wziąć udział w takim spotkaniu napisz nam wiadomość: wolontariat[at]uw.edu.pl – w treści maila prosimy o napisanie, czym się interesujesz oraz czy mówisz w języku chińskim.

Jeśli jeszcze nie brałeś/brałaś udziału w inicjatywach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu prosimy o wypełnienie ankiety wolontariusza przed wysłaniem zgłoszenia: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/


Poprzednia edycja Wolontariatu Wielokulturowego na UW (kliknij w obrazek, aby powiększyć):