Warszawskie Targi Wolontariatu online


Warszawskie Targi Wolontariatu tworzy grupa licealistów z XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, których połączyła chęć pomocy. Już po raz trzeci wspólnie organizują Warszawskie Targi Wolontariatu – wydarzenie łączące młodych ludzi, którzy chcą pomagać innym, oraz organizacje, które poszukują wolontariuszy. Tym razem w nowej formule online. Odwiedźcie stronę wtwpomagajmy.pl i poznajcie organizacje oraz instytucje, w których możecie działać wolontariacko!
UCW UW jest partnerem inicjatywy.

Organizatorzy Warszawskich Targów Wolontariatu pragną, aby każdy, kto zdecyduje się uczestniczyć w wydarzeniu znalazł organizację, którą chciałby wesprzeć. Dlatego co roku nawiązują współpracę z fundacjami i instytucjami, które angażują się w różne sfery życia społecznego, od ochrony praw zwierząt, przez pomoc osobom potrzebującym, po działalność kulturalną.

Z powodu ograniczeń epidemicznych, w 2021 roku Targi nie mogą odbyć się w tradycyjny sposób. Jednak organizatorzy nie poddali się i postanowili zebrać w jednym miejscu informacje o wielu warszawskich organizacjach oferujących wolontariat, aby każdy mógł łatwo znaleźć ten idealny dla siebie!

ODWIEDŹ STRONĘ WARSZAWSKICH TARGÓW WOLONTARIATU

Dodatkowo nagrane zostały tematyczne wykłady. Jeżeli chcesz się dowiedzieć:

  • czym jest odpowiedzialna turystyka;
  • dlaczego warto działać w czasie pandemii;
  • jak pomóc seniorom w ramach akcji „DBAM o seniora”;

wejdź w zakładkę WYKŁADY ONLINE i posłuchaj ekspertek.

Jak to się zaczęło?

W 2019 roku siedmiu ówczesnych drugoklasistów postanowiło stworzyć projekt społeczny w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Jego celem było umożliwienie spotkania przedstawicieli fundacji i potencjalnych wolontariuszy. Miało ono zachęcić, szczególnie młodych ludzi, do podejmowania działalności społecznej. Pierwsze Targi odbyły się w Warsztacie Warszawskim i spotkały się z bardzo dużym entuzjazmem.

Organizatorzy przekazali inicjatywę dalej i już rok później zorganizowano kolejne Targi. Druga edycja odbyła się w marcu 2020 roku (tuż przed pandemią) w przestrzeni Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, a jej parterem zostało Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW.  Wydarzeniem zainteresowały się setki osób, spośród których wiele postanowiło dołączyć do grona wolontariuszy i wolontariuszek prezentowanych organizacji.

Aby zachować ciągłość projektu, angażowani są do niego młodsi uczniowie i uczennice XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, którzy w następnych latach przejmują opiekę nad Targami.