Wolontariat z Uniwersytetem Dzieci – pomóż w odkrywaniu świata!

• 8 marca 2023

Pierwszy i największy uniwersytet dziecięcy w Polsce poszukuje Wolontariuszek i Wolontariuszy. Dołącz do zespołu, który pomaga najmłodszym odkryć i zrozumieć świat!

To już kolejna współpraca UCW UW z Uniwersytetem Dzieci, który działa od 2007 roku. Organizowane wykłady i warsztaty prowadzone są przez naukowców, specjalistów, artystów i przedsiębiorców. Już 38 000 dzieci w wieku 6-16 lat uczestniczyło w studiach, poznając wiele dziedzin nauki w aktywny i badawczy sposób.

Zajęcia odbywają się na terenie współpracujących z Fundacją uczelni wyższych oraz innych organizacji wiedzy. Naukowcy dzielą się swoimi pasjami z dziećmi, które tak jak oni, są ciekawe świata i odkrywają go. Oprócz inspirowania nauką, Uniwersytet Dzieci kształci wśród swoich studentów również kompetencje potrzebne do życia we współczesnym świecie.

Wśród zadań Wolontariuszek i Wolontariuszy są m.in.:

• opieka nad dziećmi przed i w trakcie zajęć;
  • wsparcie organizacyjne i obsługa recepcji przed zajęciami;
  • współpraca z osobami prowadzącymi warsztaty – przedstawicielami świata nauki, kultury, czy biznesu.

Jak często będzie potrzebna pomoc?
Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci odbywają się w soboty przez cały rok szkolny, czyli do końca czerwca, jednak to w ilu wydarzeniach weźmiesz udział zależy od Ciebie!
Możesz przyjść na wolontariat tylko w jedną sobotę lub przedłużyć współpracę na więcej spotkań.

Wolontariusze mogą sami wybrać termin, miejsce i temat zajęć, w których chcą pomagać, zgodnie ze swoją dyspozycyjnością i zainteresowaniami.

Dni do wyboru: 25.03, 01.04, 15.04, 22.04, 6.05, 13.05, 20.05, 27.05, 3.06, 17.06

Chcesz się zaangażować, ale nie jesteś pewna/y czy masz wystarczającą wiedzę i umiejętności?
Zanim rozpoczniesz działanie na Uniwersytecie Dzieci, zapraszamy na szkolenie wprowadzające, podczas którego zostaną przedstawione konkretne zadania i obowiązki wolontariuszy.

Termin: czwartek po zakończeniu rekrutacji, w godzinach popołudniowych (23.03, 16:30) w siedzibie Fundacji Uniwersytet Dzieci, al. Niepodległości 151/14.

Kogo poszukujemy?
Osób zainteresowanych pracą z dziećmi i edukacją nieformalną oraz ciekawych świata i nauki.

Znajomość języka polskiego: poziom komunikatywny.

Dlaczego warto się zaangażować?
Współpraca z Uniwersytetem Dzieci to:

• możliwość rozwinięcia umiejętności interpersonalnych, komunikacyjnych, organizacyjnych oraz animacyjnych;
  • możliwość zdobycia doświadczenia w pracy z dziećmi;
  • okazja do poznania nowych, ciekawych ludzi oraz zobaczenie niedostępnych na co dzień miejsc;
  • udział w fascynujących zajęciach z różnych dziedzin nauki.

Fundacja zapewnia umowę wolontariacką i ubezpieczenie podczas pracy wolontariackiej.

Po zakończeniu wolontariatu otrzymasz zaświadczenie oraz referencje – na życzenie wolontariusza.

Jak się zgłosić?
Wystarczy do 17 marca 2023 roku do godz. 12:00 wysłać wiadomość mailową na adres wolontariat[at]uw.edu.pl. W dalszej kolejności Koordynatorka wolontariatu w Uniwersytecie Dzieci skontaktuje się z Tobą, wyjaśni szczegóły oraz odpowie na wszelkie pytania.

Więcej o Uniwersytecie Dzieci: https://uniwersytetdzieci.pl/

UWAGA! Jeśli nie zgłaszałeś/aś się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza znajdującej się pod linkiem: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza