STOCZNIA zaprasza na aktywne wakacje! Zostań wolontariuszem stacjonarnym lub terenowym!
„Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych” poszukuje na czas wakacyjny gospodarzy, którzy aktywnie zaangażują się w promocję i animację tej niezwykłej przestrzeni w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy.
Zadania, jakie czekają na ochotników:
– pomoc w promocji wydarzeń organizowanych w MiR
– wsparcie promocji
– pomoc w bieżącej pracy biura
– czuwanie nad dobrą atmosferą w przestrzeni MiR
– pomoc w budowaniu i animacji społeczności ludzi pracujących w MiR
Poszukiwane są komunikatywne osoby z głowami pełnymi pomysłów i entuzjazmu. W związku z obszarami działalności MiR wolontariusze powinni być zainteresowani tematyką miejską i tematyką innowacji społecznych.
Stocznia zapewnia wspaniała atmosferę pracy, obszerne doświadczenie w zakresie organizacji wydarzeń (+ możliwość zorganizowania własnych), dużo nowej wiedzy oraz elastyczne dni i godziny.
Polecamy ten wolontariat wszystkim, którzy chcą poznać mechanizmy funkcjonowania organizacji pozarządowej oraz tajniki zarządzania innowacyjnej przestrzenią.
Jeśli jesteś chciałbyś/chciałabyś zostać hostem Marzycieli i Rzemieślników w wakacje napisz mail pod adres: wolontariat[at]uw.edu.pl z krótkim opisem Twoich motywacji i zainteresowań.
Krajobraz to nowa inicjatywa, która łączy badania, animację kultury i historię. Koordynatorzy zapraszają wolontariuszy w podróż po podwarszawskich miejscowościach, z której każdy wróci ze zbiorem niezwykłych, osobistych historii. Dzięki tym wyprawom na jesieni zespół koordynatorów i wolontariuszy wspólnie stworzy przewodnik.
Głównym zadaniem ochotniczek i ochotników zaangażowanych w projekt będzie praca w podgrupach badawczych, które wsiądą do (nie byle jakich) pociągów i udokumentują historie zebrane na poszczególnych przystankach – zrobią zdjęcia wraz z opisami, zwiedzą lokalne atrakcje i przede wszystkim – porozmawiają z ciekawymi ludźmi spotkanymi na miejscu. Po powrocie Koordynatorzy zaproszą Was do wspólnej pracy nad przewodnikiem.
Dzięki uczestnictwu w tym projekcie wolontariusze zdobędą obszerną wiedzę na temat historii mówionej i tworzenia archiwów społecznych. Dowiedzą się również jak wygląda proces powstawania przewodnika, od pomysłu do pracy nad tekstem. Zwiedzicie również ciekawe miejsca oraz poznacie wielu inspirujących ludzi, zarówno podczas wycieczek jak i na miejscu.
Ochotniczki i ochotnicy powinni być przygotowani na uczestnictwo w całodniowej wycieczce (termin do ustalenia) w czasie wakacji oraz w 3 spotkaniach: informacyjnym, organizacyjnym przed wycieczką oraz podsumowującym po wycieczce. Ważnym jest, aby wolontariusze byli otwarci i komunikatywni – wskazane natomiast jest zainteresowanie historią lokalną, dostępną w najbliższym otoczeniu, której nie znajdziemy w podręcznikach.
Jeśli chcesz dołączyć do zespołu Krajobrazowych zbieraczy historii wyślij mail pod adres: wolontariat[at]uw.edu.pl wraz z krótką informacją: dlaczego chcesz się zaangażować w ten projekt, jaka jest Twoje dyspozycyjność czasowa w lipcu i sierpniu oraz, które trasy najbardziej Cię interesują:
– Warszawa, Marki, Wołomin, Urle, Małkinia
– Warszawa, Jabłonna, Legionowo, Zalew Zegrzyński, Nowy Dwór Mazowiecki
– Warszawa, Pruszków, Podkowa Leśna, Tworki
– Warszawa, Piaseczno, Chynów, Warka
– Warszawa, Falenica, Otwock, Kołbiel
– Warszawa, Błonie, Sochaczew
– Warszawa, Sulejówek, Mińsk Mazowiecki
– Warszawa, Żyrardów, Skierniewice
Wszyscy wolontariusze zaangażowani w projekty Stoczni otrzymają zaświadczenia/referencje, będą również zapraszani do wzięcia udziału w wewnętrznych spotkaniach zespołu, szkoleniach oraz warsztatach.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 8.06 do godziny 12:00!