W wakacje pomagamy studentom i studentkom z Ukrainy – dołącz do nas!

  • 20 czerwca 2022

Jeśli spędzacie wakacje w Warszawie i chcecie zaangażować się w pomoc Waszym rówieśnikom z Ukrainy, to mamy dla Was idealną propozycję!

Poszukujemy ochotniczek i ochotników, którzy w lipcu i sierpniu będą pomagać uczestnikom kursu “Solidarni z Ukrainą” w nauce języka polskiego.

Terminy spotkań:

środy (od początku lipca do końca sierpnia 2022 z możliwością przedłużenia na wrzesień jeśli będą takie chęci) 

Między 13:00 a 15:00 (spotkania będa trwały około 1h-1,5h dokładne godziny zostaną ustalone niebawem)

Miejsce spotkań:

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu

ul Dobra 56/66 (gmach BUWu)

Zadania czekające na wolontariuszy i wolontariuszki:

Przede wszystkim prowadzenie konwersacji z koleżankami i kolegami z Ukrainy – aby ułatwić naukę języka w praktyce.

Kogo poszukujemy?

Otwartych i zmotywowanych osób, dyspozycyjnych w podanych wyżej terminach, które posługują się biegle językiem polskim w mowie i piśmie oraz nie mają problemu z podtrzymaniem konwersacji.

Nie musisz mieć doświadczenia, ani przygotowania dydaktycznego :)

Dlaczego warto się zaangażować?

  • Będziesz mieć realny wpływ na pomoc swoim rówieśnikom z Ukrainy, którzy być może już niebawem zaczną studia na naszej uczelni.
  • Otrzymasz zaświadczenie o wolontariacie na rzecz społeczności Uniwersytetu Warszawskiego i pakiet gadżetów.
  • Rozwiniesz umiejętności komunikacyjne oraz praktyczne doświadczenie w kontekście pracy w środowisku zróżnicowanym kulturowo.
  • Weźmiesz udziału w szkoleniu dotyczącym kultury ukraińskiej (szczegóły poniżej).

Jak się zgłosić?

Prześlij nam wiadomość na adres wolontariat[at]uw.edu.pl z potwierdzeniem swojej dyspozycyjności w lipcu i sierpniu oraz z informacją, czy chcesz wziąć udział w szkoleniu online dotyczącym kultury ukraińskiej.

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 27.06, do godziny 15:00.

Szkolenie Diversophy® – gra skupiona na kulturze ukraińskiej

Zapraszamy wolontariuszki i wolontariuszy do wzięcia udziału w spotkaniu online, podczas którego w praktyczny sposób poznamy obyczaje, kulturę i codzienne zwyczaje Ukraińców i Ukrainek. Celem gry jest zachęcenie do wzajemnej wymiany wiedzy i dyskusji, lepsze zrozumienie różnic kulturowych i wzbogacenie o nowe informacje.

  • Specjalnie dla nas spotkanie poprowadzi Marta Doroszuk – członkini SIETAR Polska, psycholożka, trenerka umiejętności psychospołecznych, doktorantka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  • Termin szkolenia: 30.06 (czwartek) o godz. 17:00 (spotkanie potrwa około 1,5h)
  • Miejsce: online, platforma ZOOM

Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim, dlatego wymagana jest znajomość tego języka min. na poziomie B2. Szkolenie jest bezpłatne.

(Przed spotkaniem uczestniczki i uczestnicy otrzymają mailowo link do krótkiej ankiety będącej częścią badań Prowadzącej z prośbą o wypełnienie)


W razie pytań jesteśmy do dyspozycji! 

UWAGA! Jeśli nie zgłaszałeś/aś się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza znajdującej się pod linkiem: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/