Już w październiku na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się Hackathon poświęcony kryzysowi klimatycznemu organizowany przez Platformę Zielonego Dialogu UW. Zespoły będą pracowały nad określeniem odpowiedzialnego modelu zachowań różnych grup społecznych w obliczu problematyki suszy.
Hackathon, zaplanowany na 4-5 października, poprzedzi szereg wydarzeń: podcasty z uniwersyteckimi ekspertami, gra strategiczna „Forest Planting”, Okrągłe Stoły skupione na merytorycznych zagadnieniach związanych z suszą. Dodatkowo, na Krakowskim Przedmieściu będzie prezentowana wystawa plenerowa fotografii koryta Wisły z lotu ptaka, przy różnych stanach wody. Wszystkie te działania mają na celu zwiększenie świadomości dotyczącej problematyki suszy i szukanie rozwiązań tej niezwykle istotnej kwestii.
Okres zaangażowania: 1 września – 6 października 2022, dokładne dni i godziny do ustalenia
Jeśli zainteresowały Cię wymienione działania i chcesz dorzucić swoją cegiełkę, zachęcamy Cię do włączenia się jako wolontariusz/ka w następujące zadania:
- organizacyjne – pomoc przy rejestracji na wydarzenia, dbanie o kącik kawowo-herbaciany, pomoc w udzielaniu informacji i przemieszczaniu się uczestników między salami;
- techniczne – pomoc w obsłudze Discorda w trakcie głównego wydarzenia, pomoc w wyświetlaniu prezentacji uczestników;
- promocyjne – pomoc w promocji w social mediach, robienie zdjęć i filmów w trakcie eventów, przygotowywanie notatek do postów na social media, tworzenie baz kontaktów i wysyłanie komunikatów;
- merytoryczne – przygotowywanie notatek z wydarzeń, służących następnie za podstawę do przygotowania raportu końcowego z projektu.
Angażując się w wolontariat w Platformie Zielonego Dialogu możesz:
- poznać uniwersyteckich ekspertów z dziedziny hydrogeologii oraz zewnętrznych ekspertów w dziedzinie suszy;
- zdobyć cenne doświadczenie w obszarze organizacji i przebiegu wydarzeń organizowanych na UW;
- uczestniczyć (w roli obserwatora) w zaplanowanych wydarzeniach, w których będzie obowiązywał selekcjonowany proces rekrutacji;
- zaliczyć praktyki i otrzymać zaświadczenie wolontariackie.
Dodatkowo podczas wydarzeń organizatorzy zapewniają catering /przerwy kawowe.
Oczekiwania wobec wolontariuszy:
- dyspozycyjność, odpowiedzialność, zorganizowanie, komunikatywność i pozytywne nastawienie;
- zainteresowanie tematem zmian klimatu;
- w przypadku zadań merytorycznych mile widziane zgłoszenia od studentek/ów geologii;
- w przypadku zadań technicznych mile widziana znajomość obsługi Discorda.
Jeśli zainteresowała Cię ta oferta, do 29 sierpnia do godz. 12:00 prześlij wiadomość mailową na adres wolontariat[at]uw.edu.pl w temacie wiadomości wpisując „Platforma Zielonego Dialogu”.
UWAGA! Jeśli nie zgłaszałeś/aś się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza znajdującej się pod linkiem:
https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/
Więcej o Platformie Zielonego Dialogu:
Celem Platformy Zielonego Dialogu jest prowadzenie w oparciu o zasoby intelektualne Uniwersytetu Warszawskiego interdyscyplinarnych badań z zakresu zmian środowiskowych, wspieranie kształcenia odnoszącego się do przemian środowiskowych i wynikających z nich zmian społecznych oraz współpraca ze środowiskami zewnętrznymi skoncentrowana na wymianie informacji, a także komunikowanie wyników badań i doświadczeń na forum krajowym i międzynarodowym. Platforma Zielonego Dialogu UW jako jeden z 6 podmiotów w Europie zwyciężyła w konkursie EIT Climate KIC na organizację Hackathonu, nawiązującego do problemów związanych ze zmianą klimatu.