DOŁĄCZ DO ZESPOŁU WSPIERAJĄCEGO ZAGRANICZNE BADACZKI I BADACZY UW!

• 6 czerwca 2023

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu kolejny raz zaprasza Was do wzięcia udziału w inicjatywie realizowanej we współpracy z Welcome Point UW – tym razem w edycji wakacyjnej!

Poszukujemy ochotniczek i ochotników, którzy dołączą do zespołu wspierającego przede wszystkim zagraniczne pracowniczki i zagranicznych pracowników, ale czasem również doktorantki i doktorantów oraz studentów i studentki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wolontariusze i wolontariuszki zaangażują się między innymi w:

• pomoc w załatwianiu spraw urzędowych (np. towarzyszenie podczas wizyty w urzędzie, pomoc w wypełnianiu dokumentów w języku polskim etc.),
  • wsparcie w organizacji spraw codziennych związanych z osiedleniem się w Polsce,
  • pomoc w tłumaczeniu informacji z języka polskiego na angielski.

Jak często będzie potrzebna pomoc?

Edycja letnia wolontariatu trwa od sierpnia do końca września 2023.

Studentki i studenci, którzy zgłoszą chęć dołączenia do zespołu wspierającego zagraniczne pracowniczki i pracowników będą otrzymywali od Welcome Point UW informacje kiedy i w jakim zakresie potrzebne jest wsparcie wolontariuszy. Każdy będzie mógł na bieżąco zdecydować, czy w danym okresie ma czas, aby pomóc w danej kwestii.

Chcesz się zaangażować, ale nie jesteś pewna/y czy masz wystarczającą wiedzę i umiejętności?

Zanim rozpoczniemy działania w ramach inicjatywy, Welcome Point przeprowadzi szkolenie, które pomoże Ci przygotować się do wykonywania powierzonych zadań.

Welcome Point UW będzie również wspierał merytorycznie wolontariuszki i wolontariuszy na bieżąco w trakcie trwania inicjatywy.

Kogo poszukujemy?

Zapraszamy do udziału w projekcie osoby, które:

• są aktualnymi studentkami i studentami Uniwersytetu Warszawskiego,
  • znają angielski przynajmniej na poziomie B2 i posługują się tym językiem swobodnie zarówno w komunikacji pisemnej jak i werbalnej,
  • znają polski przynajmniej na poziomie C2 lub jest to ich język ojczysty
  • są cierpliwe i otwarte na różnorodność.

Dlaczego warto się zaangażować?

• To wspaniała okazja, aby aktywnie wspierać społeczność akademicką Uniwersytetu Warszawskiego oraz poznać badaczy i badaczki z różnych stron świata.
  • Elastyczny wolontariat – w tym działaniu nie wymagamy regularnej dyspozycyjności, wolontariuszki i wolontariusze mogą na bieżąco decydować, czy akurat mogą się aktywnie zaangażować.
  • Studentki i studenci przed przystąpieniem do działania wezmą udział w warsztatach i szkoleniach, dzięki czemu zdobędą nowe umiejętności oraz poszerzą swoją wiedzę.
  • Wolontariuszki i wolontariusze rozwiną praktyczne doświadczenie w kontekście pracy w międzynarodowym środowisku oraz w kwestiach związanych z relokacją obcokrajowców pracujących w Polsce.

Jak się zgłosić?

Wyślij nam email: wolontariat[at]uw.edu.pl wraz z informacją dlaczego chcesz dołączyć do zespołu wspierającego zagraniczne pracowniczki i zagranicznych pracowników UW.

Rozumiemy też, że w tym okresie możecie mieć już plany wakacyjne, dlatego bardzo prosimy przy wysyłaniu zgłoszenia o określenie dyspozycyjności w okresie sierpień-wrzesień.

Liczba miejsc w tym działaniu jest ograniczona, więc radzimy nie czekać do ostatniej chwili!

Z ochotniczkami i ochotnikami zostaną podpisane porozumienia o wolontariacie, a po zakończeniu inicjatywy każdy otrzyma zaświadczenie potwierdzające indywidualny zakres zaangażowania.

Jeśli nie zgłaszałeś/aś się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/