• 21 marca 2023

Mamy przyjemność zaprosić Was do włączenia się w organizację największej europejskiej konferencji badaczek i badaczy migracji, która odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2023 roku na Uniwersytecie Warszawskim. To nie lada gratka, by zdobyć cenne doświadczenie w przygotowaniu wydarzeń na dużą skalę, a także okazja, by rozwinąć umiejętności i kompetencje związane z zarządzaniem i promocją międzynarodowego projektu. Brzmi ciekawie? Dołącz do wolontariuszek i wolontariuszy 20. Międzynarodowej Konferencji International Migration Research Network (IMISCOE).

Wspólnie z organizatorami – Ośrodkiem Badań nad Migracjami i Centrum Doskonałości w Naukach Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego – poszukujemy osób, które:
– studiują na I, II lub III stopniu studiów, zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym
– posługują się językiem angielskim przynajmniej na poziomie komunikatywnym – B1 (mile widziana znajomość innych języków)
– są w stanie zaangażować się w działania wolontariackie w wymiarze co najmniej 30 godzin w okresie 5 czerwca – 12 lipca 2023 roku (największe obciążenie czasowe przewidujemy w terminie 28 czerwca – 7 lipca 2023 roku).

Ze względu na rozmiar konferencji (organizatorzy przewidują, że w wydarzeniu weźmie udział do 1000 osób) poszukujemy wolontariuszy i wolontariuszek, którzy będą odpowiedzialni za różnorodne zadania zarówno przed, w czasie jak i po konferencji:
– pomoc biurowa i administracyjna
– przygotowywanie pakietów powitalnych dla gości
– przygotowywanie przestrzeni, w których odbędzie się konferencja (np. przygotowywanie sal, recepcji)
– obsługa i wsparcie osób uczestniczących w konferencji (np. obsługa recepcji, wspieranie osób uczestniczących w poruszaniu się w przestrzeniach konferencyjnych)
– wsparcie techniczne uczestników konferencji (np. sprawdzanie sprzętu, uruchamianie sesji online, wsparcie techniczne podczas referatów)
– wsparcie w organizacji i przeprowadzeniu wydarzeń dodatkowych (np. study visit lub wycieczek po Warszawie)
– dokumentowanie konferencji (np. robienie zdjęć)
– pomoc w organizacji przestrzeni po konferencji

Zgłaszając się do wolontariatu będzie można wybrać obszary, w które będziecie chcieli się zaangażować.

W ramach współpracy wolontariackiej organizatorzy oferują:
– podpisanie umowy wolontariackiej w okresie 5 czerwca – 12 lipca 2023 roku (możliwość podpisania umowy na dłuższy okres)
– możliwość bezpłatnego udziału w konferencji
– certyfikat poświadczający zaangażowanie w organizację konferencji (możliwość zaliczenia praktyk studenckich w zależności od wymogów poszczególnych wydziałów)
– możliwość nabycia wiedzy, doświadczenia i kompetencji związanych zarządzaniem i promocją międzynarodowego projektu
– możliwość networkingu w środowisku wybitnych badaczy i badaczek migracji z Europy i ze świata

Osoby zainteresowane zaangażowaniem się w organizację konferencji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego najpóźniej do 31 marca 2023 roku. Do 12 kwietnia 2023 roku organizatorzy skontaktują się z każdą osobą, która przesłała zgłoszenie z informacją zwrotną o przyjęciu na wolontariat i ewentualnych następnych krokach związanych z podjęciem współpracy. Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie warto zwlekać.