Misja: Wielkanoc 2021


ENGLISH VERSION

Jak co roku przed świętami Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu organizuje misję specjalną! Tym razem zapraszamy Was do przesyłania życzeń, które trafią do seniorów i seniorek przebywających w Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie, oraz do udziału w warsztatach integracyjno-wielkanocnych online.

Szczególnie w okresie świątecznym, każde miłe słowo skierowane do seniorów i seniorek będzie niezwykle ważne, ponieważ od połowy marca 2020 roku ich kontakt ze światem zewnętrznym jest bardzo ograniczony. Dołącz do nas, aby to zmienić! 

Kto może wziąć udział w akcji?

 • studenci i studentki UW oraz WUM,
 • absolwenci i absolwentki UW,
 • doktoranci i doktorantki UW,
 • aktywni i emerytowani pracownicy oraz pracowniczki UW.


Jak można zaangażować się w akcję „Misja: Wielkanoc”?

Są trzy sposoby:

 1. Możesz przygotować wirtualną kartkę z życzeniami i przesłać ją do nas na adres wolontariat[at]uw.edu.pl.

   

 2. Możesz indywidualnie lub grupowo nagrać krótkie życzenia w formie video i wysłać je na maila wolontariat[at]uw.edu.pl. Taki prawie „bezpośredni” kontakt, z pewnością wywoła uśmiech na twarzach seniorów i seniorek. Pamiętaj, by plik z nagraniem nie był zbyt duży.
  UWAGA! Przesyłając nam swoje nagranie wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych przez Uniwersytet Warszawski zgodnie z klauzulą informacyjną, którą znajdziesz TUTAJ.

   

 3. Możesz przygotować tradycyjną kartkę z życzeniami i wysłać ją pocztą bezpośrednio do DPS na adres:
  Dom Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie
  ul. Solec 36a
  00-394 Warszawa

Wskazówka! Zachęcamy, by życzenia rozpocząć bezpośrednim zwrotem do seniora / seniorki np. Droga Seniorko/Drogi Seniorze oraz by podpisać się np. swoim imieniem. Nada to bardziej osobisty wydźwięk życzeniom.  

Życzenia w formie nagrań oraz wirtualnych kartek można przesyłać do UCW do 24 marca włącznie. Natomiast wysyłając tradycyjne kartki warto zrobić to nieco wcześniej, by mieć pewność, że dotrą do DPS przed świętami.

Przesłane życzenia zostaną wręczone seniorom i seniorkom oraz wyświetlone na monitorach, a ze wszystkich kartek powstanie łańcuch życzeń. Wszystko po to, by podopieczni DPS poczuli się otoczeni szczególną życzliwością i wsparciem w tym wyjątkowym, wielkanocnym czasie.

Szukacie okazji do integracji oraz artystycznej ekspresji? Zachęcamy Was również do wzięcia udziału w warsztacie integracyjno-wielkanocnym online!

Choć nie możemy spotkać się w UCW, to aby tradycji stało się zadość, zapraszamy Was na spotkanie w internecie. Będzie to okazja, by nie tylko wedle własnej inwencji twórczej przygotować kartki dla seniorów, ale również nawiązać nowe znajomości oraz miło spędzić czas.

Terminy:

 • czwartek, 18 marca, godz. 16:30-18:00 – warsztat w języku angielskim
 • piątek, 19 marca, godz. 16:30-18:00 – warsztat w języku polskim

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztacie, prześlij maila na wolontariat[at]uw.edu.pl z informacją, w którym warsztacie chcesz wziąć udział i czekaj na odpowiedź. Na zgłoszenia czekamy do 15 marca do godz. 12:00. Liczba miejsc ograniczona.

Dołącz do akcji “Misja: Wielkanoc” i spraw innym radość!

 ***

Jeżeli chcesz być na bieżąco z ofertami działań społecznych i wolontariackich UCW UW, dołącz do naszej bazy wolontariuszek i wolontariuszy. Gdy tylko pojawi się inicjatywa zgodna z Twoimi zainteresowaniami, prześlemy do Ciebie wiadomość!