Dołącz do Studenckiej Grupy Dobrych Książek i Seriali

Twój sposób na relaks to dobra książka albo serial? Chcesz się podzielić spostrzeżeniami na temat świata książkowego? Porozmawiać o bohaterach i najciekawszych wątkach? Mamy dla ciebie świetną wiadomość: możesz dołączyć do Studenckiej Grupy Dobrych Książek i Seriali!


Studencka Grupa Dobrych Książek i Seriali spotyka się już od listopada 2021 roku. W związku z rozpoczęciem nowego semestru zaprasza w swoje szeregi nowe studentki i studentów UW oraz WUM. Nieważne jaki kierunek studiujesz i na którym roku jesteś. Najważniejsze, żeby książki i seriale znajdowały się wśród twoich zainteresowań. Do tej pory podczas spotkań rozmawiano m.in. o podróżach, relacjach miłosno-nienawistnych oraz superbohaterkach i superbohaterach.

Najważniejsze informacje:

  •   Przed nami jeszcze 3 spotkania – w marcu, kwietniu i maju.
  •   Najbliższe spotkanie odbędzie się 19 marca (sobota) o godz. 17:00. Temat: Kobiety w książkach i serialach. Kolejne terminy i motywy zostaną ustalone wspólnie.
  •   Spotkania odbywają są online, za pośrednictwem Google Meet. Każde potrwa ok. 90 minut, żeby wszyscy uczestnicy mogli spokojnie zabrać głos oraz podzielić się swoimi przemyśleniami. Twoja dostępność i chęć regularnego udziału są istotne, ponieważ stały skład grupy sprzyja swobodnej wymianie zdań.


Celem tej studenckiej inicjatywy jest stworzenie przestrzeni do wymiany refleksji i opinii, nawiązującymi do różnych zjawisk oraz motywów w popularnych ostatnio serialach i książkach. Będzie to czas na dyskusję na intrygujące tematy w swobodnej atmosferze.

Spotkania są poświęcone szeroko rozumianym obszarom literatury, kultury i popkultury, więc każdy z łatwością odnajdzie miejsce dla siebie. Jednym z założeń Grupy jest dowolność i elastyczność w interpretacji tematu – każdy pomysł mile widziany!

Brzmi interesująco?

Zgłoś się!

Wystarczy wysłać wiadomość na adres wolontariat[at]uw.edu.pl i w kilku zdaniach odpowiedzieć na pytanie: Jaka jest twoja ulubiona tematyka książkowa i serialowa?

Zgłoszenia możecie przesyłać do 16 marca 2022 r. (włącznie)

Nie zwlekaj, liczba miejsc jest ograniczona.

Jeśli nie zgłaszałeś/aś się wcześniej do inicjatyw realizowanych w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/

Inicjatorką projektu jest Marta Wijas – studentka Wydziału Zarządzania UW i aktywna wolontariuszka. Jak sama mówi: „Książki towarzyszą mi od dzieciństwa i są dla mnie doskonałym pomysłem na chwilę relaksu oraz szukanie inspiracji. Z zamiłowaniem czytam powieści obyczajowe, przygodowe lub fantastykę, ale też chętnie sięgam po inne gatunki, nie zamykając się na swoich ulubionych. Jak dotąd brakowało mi przestrzeni do rozmowy o czytanych książkach i oglądanych serialach. Tak oto, pod wpływem zmieniającego się świata, powstał pomysł na Studencką Grupę Dobrych Książek i Seriali. Choć może się wydawać, że kluby książkowe lub dyskusyjne powoli odchodzą w zapomnienie, to w naszych głowach ciągle krążą przemyślenia o kulturze, z którą się stykamy. Warto się nimi podzielić z grupą osób interesujących się podobnymi tematami. Pozwoli nam to poznać inne spojrzenie na wybrane zagadnienie oraz rozszerzyć swoje horyzonty. A co więcej, będziemy mieli możliwość nawiązać nowe znajomości!”

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW jest partnerem projektu. 

 

Grafika promująca Studencką Grupę Dobrych Książek i Seriali. Na zdjęciu znajduje się uśmiechnięta inicjatorka Grupy: Marta wijas z tabliczką informującą o inicjatywie.