Dołącz do zespołu wolontariuszy i pomóż zagranicznym pracownikom na UW!

• 16 października 2024

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu we współpracy z Welcome Point UW ponownie zaprasza Was do udziału w wyjątkowej inicjatywie! Jeśli masz ochotę na rozwój, zdobywanie nowych umiejętności i poznawanie fascynujących ludzi z różnych stron świata – to szansa właśnie dla Ciebie!

Kogo szukamy?

Poszukujemy wolontariuszek i wolontariuszy, którzy wesprą zagraniczne pracowniczki i pracowników UW, a także czasami doktorantów i studentów. Jeśli chcesz zaangażować się w pomoc w codziennych sprawach, takich jak:

• towarzyszenie podczas wizyt w urzędach,
  • wsparcie w wypełnianiu polskich dokumentów,
  • pomoc w organizacji codziennego życia w Polsce,
  • tłumaczenia z polskiego na angielski,

to właśnie Ciebie potrzebujemy!

Kiedy możesz pomóc?

Wolontariat będzie trwał od listopada 2024 do połowy czerwca 2025. A co najważniejsze – to Ty decydujesz, kiedy i ile czasu chcesz poświęcić! Będziesz otrzymywać od Welcome Point UW wiadomości z informacją, kiedy potrzebna jest pomoc, a Ty na bieżąco zdecydujesz, czy masz w danym momencie czas się zaangażować. Elastyczność to nasz klucz, ale podejmując się współpracy, warto założyć czas w tygodniu na to działanie.

Obawiasz się, że nie dasz rady?

Spokojnie, przed rozpoczęciem działania Welcome Point UW zapewni Ci szkolenie przygotowujące do wykonywania zadań. W trakcie całego wolontariatu będziesz mógł/mogła liczyć na wsparcie merytoryczne – nie zostaniesz z niczym sam(a)!

Dlaczego warto?

• Zdobędziesz cenne doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku.
  • Rozwiniesz praktyczne umiejętności związane z pomocą w relokacji i integracji zagranicznych pracowników.
  • Elastyczny harmonogram daje Ci kontrolę nad tym, kiedy możesz pomóc.
  • Poznasz badaczy i badaczki z całego świata, a Twoje wsparcie będzie realnym ułatwieniem w ich codziennym życiu w Polsce.
  • Po zakończeniu inicjatywy otrzymasz zaświadczenie potwierdzające Twoje zaangażowanie – świetny punkt do CV!

Jak się zgłosić? Wyślij nam maila na: wolontariat[at]uw.edu.pl do czwartku, 31 października. W wiadomości napisz kilka słów, dlaczego chcesz dołączyć do zespołu wspierającego zagraniczne pracowniczki i pracowników UW. Pamiętaj, liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj!

Nie czekaj – to szansa, by zrobić coś naprawdę wartościowego, rozwinąć swoje kompetencje i pomóc tym, którzy tego potrzebują. Czekamy na Ciebie!

UWAGA! Jeśli nie zgłaszałeś(aś) się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza znajdującej się pod linkiem: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/

Grafika promująca Wsparcie zagranicznych pracowników UW