Współtwórz nową neuroróżnorodną przestrzeń dla doktorantek i doktorantów!

  • 12 września 2024

Od października działalność rozpocznie klub dla neuroróżnorodnych doktorantek i doktorantów. W związku z tym szukamy dwóch osób, które chciałyby podjąć się pomocy w organizacji spotkań klubu.


Klub dla doktorantek i doktorantów w spektrum neuroodmienności na UW to wspólna inicjatywa Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu oraz Centrum Pomocy Psychologicznej UW. Spotkanie odbywać się będą w drugie i czwarte wtorki miesiąca, pierwsze planowane jest na 12.11.2024

Kto może zostać wolontariuszką/wolontariuszem w klubie?

Szukamy osób, które same są w spektrum neuroodmienności (nie wymagamy oficjalnej diagnozy) oraz są gotowe poświęcić czas na przygotowywanie i animowanie spotkań. Konieczna jest też dostępność w co drugie wtorki w godzinach 16.30-18.30 oraz obecność na spotkaniu organizacyjnym dla wolontariuszek i wolontariuszy 15.10.

Szukamy wolontariusze i wolontariuszy, którzy wesprą działanie klubu w semestrze zimowym 2024/2025. Planujemy kontynuację w semestrze letnim 2024/2025, ale nie trzeba od razu deklarować się na cały ten okres.

Co będzie się działo podczas spotkań?

W ramach spotkań planowana jest wymiana doświadczeń oraz różnego rodzaju warsztaty. Kilka pierwszych zostanie poświęconych na ustalenie, co będzie interesujące dla grupy. Klubem będzie opiekowała się Agata Kowalińska-Karaś, psycholożka z Centrum Pomocy Psychologicznej. 

Jakie będą zadania wolontariuszy?

  • Ustalanie tematów spotkań
  • Animowanie spotkań
  • Promocja, przypominanie o spotkaniach (mailowe i w SM)

Gdzie będą odbywać się spotkania?

Spotkania będą odbywały się w Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Pasteura 7.

Jak zgłosić się, żeby zostać wolontariuszem?

Czekamy na mailowe zgłoszenia na adres: wolontariat[at]uw.edu.pl do 27.09. 

Napisz kilka zdań o tym, dlaczego chcesz zajmować się klubem. Kolejnym etapem będzie spotkanie z Martyną Iwanicką-Kabat w siedzibie Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu (BUW). Spotkania odbywać się będą na przełomie września i października (najprawdopodobniej 30.09, 1.10, 2.10). 

UWAGA! Jeśli nie zgłaszałeś(aś) się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety wolontariusza znajdującej się pod linkiem: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/
Grafika promująca klub dla neuroróżnorodnych doktorantek i doktorantów

Related Akcje

event