5 LAT UCW!

Jak znaleźć czas na działania społeczne? Możliwości jest wiele

Jeżeli wymówka „Nie mam czasu” spędza Ci sen z powiek, przyjdź na spotkanie Możliwości jest wiele. Jak znaleźć czas na działania społeczne?, podczas którego zaproszeni przez nas wolontariusze i wolontariuszki opowiedzą o tym co, jak i KIEDY robią w ramach swojej działalności. Prosto z najmilszej strony internetu przybędzie Janina Bąk (Janina Daily) – komendant komedii w janinadaily.com, gwiazda TEDx’ów i konferencji, wirtuoz statystyki oraz focza wolontariuszka. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o 17:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej. Rejestracja trwa do 23 listopada.

Okazja, żeby znaleźć czas i przyjść na spotkanie jest wyjątkowa! Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu kończy 5 lat. To idealny moment, żeby podsumować naszą dotychczasową działalność i docenić pracę wolontariuszy – w bazie Centrum jest ich ponad 1300! Dzięki nim możliwa jest realizacja wielu niezwykłych projektów na Uniwersytecie oraz poza uczelnią.
Data również jest nieprzypadkowa. Zaledwie dwa dni wcześniej, 5 grudnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Spotkanie poprowadzi Filip Konopczyński, a wśród panelistów są:

Janina Bąk (Janina Daily) – gość specjalny, twórczyni najmilszej strony Internetu, focza wolontariuszka, pogromczyni statystyki;
Maciej Maliszewski – Strateg Technologiczny w K2 Internet, pomysłodawca WOLO-BOTA;
Mateusz Decyk – wolontariusz UCW, student stosunków międzynarodowych, prezes koła naukowego Spraw Zagranicznych ISM UW, lider projektu „Open Source – Open Mind”;
Jaśmina Kasenko – wolontariuszka UCW, tłumaczka, obecnie studiuje Comparative Studies na Uniwersytecie Heinricha Heinego w Dusseldorfie.

Spotkanie rozpocznie wystąpienie prof. UW dr hab. Anny Gizy-Poleszczuk, prorektor ds. rozwoju.

Możliwości jest wiele

O czym będą rozmawiać zaproszeni goście? O tym jak w swoich napiętych grafikach znaleźć czas na zaangażowanie społeczne. Jak szeroki jest wachlarz działań społecznych. Jak wiele możliwości stwarza wolontariat i jakich zmian można dzięki niemu dokonać. Mamy nadzieję, że grudniowe wydarzenie będzie wyrazem uznania dla wszystkich zaangażowanych w działalność UCW oraz stanie się inspiracją i motywacją do podejmowania aktywności społecznej.

Planujemy również małą, urodzinową niespodziankę. Warto przyjść i dać się zaskoczyć!

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Spotkanie odbędzie się w piątek, 7 grudnia 2018 r. o godz. 17:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej przy. ul. Dobrej, w sali nr 316.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić ankietę zgłoszeniową. Rejestracja trwa do 23 listopada 2018 r.: https://goo.gl/forms/umVDEL4wPQXeuiaD3.
O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Mamy prezent, dla wszystkich którzy nie zdążyli zapisać się na spotkanie Możliwości jest wiele. Jak znaleźć czas na działania społeczne, organizowane z okazji piątych urodzin Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu UW.
Ze względu na pojawienie się dodatkowych miejsc na wydarzeniu uruchomiliśmy drugi nabór!
Druga tura rejestracji potrwa do 30 listopada, do godziny 13:00.

Pięć intensywnych lat

Podczas pięciu lat działalności zrealizowaliśmy lub pomogliśmy zrealizować kilkadziesiąt projektów. Poza współpracą z partnerami – szpitalami, organizacjami pożytku publicznego czy jednostkami uniwersyteckimi, zrealizowaliśmy m.in. studenckie korepetycje dla maturzystów – podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej, budowę budek dla kotów wolno żyjących, konwersacje polskich i zagranicznych studentów w ramach Wolontariatu Wielokulturowego, cykliczną akcję na rzecz zwierząt – „Zimowa Wałówka”. W latach 2016-2018 UCW koordynowało program „UW: Inicjatywy dla otoczenia”, który działał na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z programem Santander Universidades, który jest realizowany w Polsce przez Santander Bank Polska.
Nie zamierzamy zwolnić tempa! Na horyzoncie przed nami jeszcze więcej projektów i działań promujących oraz wspierających zaangażowanie społeczne. Śledźcie je na bieżąco na facebook.com/UCWUW.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/195130504712605/

Patronem medialnym wydarzenia Możliwości jest wiele. Jak znaleźć czas na działania społeczne? są: Radio Kampus i Uniwerek.TV.