Złap formę ze studentami i studentkami UW I WUM!


Obserwujcie konto @zlapforme na instagramie i zadbajcie o swoje zdrowie od stóp do głów!

Złap formę to pierwszy projekt realizowany przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW.

Nasza misja?
Promocja zdrowego trybu życia pretekstem do integracji studentów UW oraz WUM-u.

Na czym polega projekt?
„Złap formę!” jest dowodem na to, że nawet najbardziej nieprzewidywalne przeszkody, można pokonać dzięki wytrwałości i umiejętności kreatywnego reagowania na zmiany. Choć pierwotne plany organizacji wspólnego wydarzenia pokrzyżował wybuch pandemii COVID-19, to uczestnicy inicjatywy nie poddali się i postanowili przenieść ją do sieci.

Organizacja i promocja wydarzenia, przerodziła się w pracę nad kampanią edukacyjną. Dlatego przedsięwzięcie rozpoczęła praca koncepcyjna studentów i studentek obu uczelni nad wypracowywaniem strategii komunikacji, której głównym celem byłaby promocja badań profilaktycznych i rzetelnej wiedzy na temat zdrowego trybu życia wśród młodych ludzi. Narzędziem do realizacji tego celu jest instagramowe konto @zlapforme.

Dlaczego warto je obserwować?
Informacje publikowane na profilu oparte są na wiedzy studentów i studentek Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jednocześnie dzięki pracy interdyscyplinarnego zespołu redakcyjnego, przekazywane są w sposób przyjazny i przystępny.

Na profilu podejmowane będą również tematy, które na co dzień trudno znaleźć w mediach społecznościowych.

Kto dba o Waszą formę?
Wśród uczestników projektu znaleźć można studentów i studenki takich kierunków jak: farmacja, analityka medyczna, dietetyka, logopedia, prawo, finanse i rachunkowość, organizowanie rynku pracy, administracja, biotechnologia, pedagogika.

Redakcję profilu tworzą obecnie:
Asia, Estera, Kuba, Marta, Maja, Piotr, Bogusia, Ewelina, Alicja, Martyna, Karolina oraz dwie Jagody.
 
Za ogromny wkład w tworzenie projektu dziękujemy również:
Dmytrowi, Alicji, Sylwii, Ewelinie, Martynie, Oli i Adzie.

Skąd pomysł?
Tuż przed sesją zimową 2019/2020 wspieraliśmy działanie studentów i studentek Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pt. „Złap formę ze studentami WUM’u”. Przyszli farmaceuci, farmaceutki, dietetycy, dietetyczki, diagności i diagnostki promowali wśród swoich rówieśników badania profilaktyczne oraz zdrowy tryb życia. Wydarzenie to stało się początkiem długofalowej współpracy, która zaowocowała kolejnym działaniem.

Tym razem do współtworzenia i pomocy przy akcji zaprosiliśmy również społeczność Uniwersytetu Warszawskiego.

Projekt organizowany jest przez PTSF Oddział Warszawa oraz Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW we współpracy ze Studenckim Towarzystwem Diagnostów Laboratoryjnych WUM, SKN Żywienia Klinicznego.