[EN BELOW]Przynieś karmę do jednego z punktów zbiórki i przygotuj z nami Zimową Wałówkę. Wspólnie napełnimy miski bezdomnych futerek! Każda porcja karmy ma znaczenie. Akcja trwa do 28 stycznia.
Weź udział w Zimowej Wałówce, aby pomóc zwierzętom. W jaki sposób? To bardzo proste! Przekaż puszkę, chrupki lub preparat na kleszcze dla potrzebujących kotów i psów. To już ósma odsłona zimowej akcji Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu.
Co zbieramy?
- Karmę dla kociąt (karma typu kitten)
- Karmę dla kotów dorosłych i kocich seniorów
- Karmę dla szczeniąt
- Karmę dla psów i psich seniorów
- Zakraplacze na kleszcze (nie obroże i nie spraye)
Wybierając produkty stawiajmy na jakość, a nie ilość :)
Punkty zbiórki:
- BUW (główny punkt zbiórki): siedziba Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu ul. Dobra 56/66, na parterze za Galerią Plakatu (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00)
- Kampus Główny: Zarząd Samorządu Studentów UW (korytarz na parterze)
ul. Krakowskie Przedmieście 24 (godz. 8:00-21:00)
Pytania możecie zadawać telefonicznie: 22 55 27 075 lub mailowo: wolontariat[at]uw.edu.pl
Przynosząc karmę pomagacie:
Do udziału w akcji zapraszamy studentki, studentów, doktoranki, doktorantów oraz pracowniczki i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego.
O nowych szczegółach dotyczących akcji będziemy informować na bieżąco w naszych mediach społecznościowych.
Partner Zimowej Wałówki 8:
Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego
14 grudnia 2021 w ramach akcji odbyło się spotkanie online z psią behawiorystką Martą Kotarbińską, podczas którego skupiliśmy się na podstawach, czyli zrozumieniu jak pies widzi świat, co nam komunikuje i jakie ma realne a nie stereotypowe potrzeby. Aktywność słuchaczek ponownie przerosła nasze oczekiwania!
Kilka słów o prowadzącej Marcie Kotarbińskiej z Fundacji Zwierzochron:
Psy były moją miłością od zawsze, jednak w domu pojawiły się dopiero ( :) ) 20 lat temu, no i się zaczęło…. W 2013 roku rozpoczęłam wolontariat w niewielkim podwarszawskim przytulisku w Siestrzeni, gdzie rok później wraz z trzema innymi wolontariuszami założyłam Fundację Zwierzochron, aby móc jeszcze lepiej pomagać zwierzętom wymagającym wsparcia. W 2017 roku Fundacja Zwierzochron otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego i można przekazywać na naszą rzecz 1% podatku w rocznym rozliczeniu podatkowym. Aby móc prawidłowo pracować z psami wymagającymi szczególnych umiejętności ukończyłam kurs instruktora szkolenia psów prowadzony przez Piotra Awenckiego z Centrum Edukacji Kynologicznej ZUZIK, obecnie jestem studentką III roku studiów w kierunku Stosowana Psychologia Zwierząt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W pracy z psami zajmuję się przede wszystkim komunikacją i tworzeniem więzi opartej na wzajemnym zaufaniu i szacunku – to fundament, na którym można dopiero budować.
Prywatnie mam trzy adoptowane psy: Misia to 13 letnia „prawie” Kaukazka, Gafel – około 9 letni „prawie” Amstaffa i Zojka – 3 letnia „prawie” Charcica.
ACTION: FILLING IN PETS’ BELLIES
This year, as every previous one, the Volunteer Centre of the University of Warsaw would like to encourage you to support cats and dogs from the shelters!
It’s simple – bring a packet of animal food. You can also bring a tick droppers (neither collars nor sprays). The main collection point is at the Volunteer Centre of the University of Warsaw in the University of Warsaw Library (ground floor, behind the Poster Gallery).
You can visit us from Monday to Friday, 9:00 AM – 4:00 PM.
The action starts on November 29 and lasts until January 28!