Zimowa Wałówka 7 – napełnijmy miski bezdomnych futerek!


Choć pandemia krzyżuje wszystkim plany, nie poddajemy się! Jak co roku zachęcamy Cię do pomocy potrzebującym zwierzętom. W tym roku możesz wesprzeć koty i psy z aż trzech miejsc: Kociej Strefy Adopcyjnej, Fundacji Zwierzochron oraz Żółtych Boksów. A to nie wszystko! Przygotowaliśmy również spotkania online oraz materiały, dzięki którym dowiesz się jak pomagać z głową miejskim zwierzętom, przygotować się do adopcji psa, czy budować relacje ze swoim czworonogiem. Spotkanie z behawiorystką już 15 marca – czekamy na zgłoszenia! 
Zimowa Wałówka 7 trwa do 19 marca.

ENGLISH VERSION: https://wolontariat.uw.edu.pl/action-pets/

Jak wziąć udział w Zimowej Wałówce 7? Możliwości jest wiele, oto one!

Razem postarajmy się o pełne miski i ciepły kąt dla bezdomnych futerek.
W
tym roku możesz to zrobić na kilka sposobów: 

1.Prześlij karmę do wybranej organizacji
W jaki sposób?

    • Samodzielnie przygotuj paczkę i nadaj ją w tradycyjny sposób za pośrednictwem poczty lub kuriera.
    • Zrób zakupy w dowolnym sklepie internetowym i wskaż adres organizacji, jako adres dostawy.

Szczegółowe adresy do wysyłki znajdziesz na dole artykułu. 

2. Obserwuj nasze profile i poznaj psy oraz  koty, które potrzebują wsparcia

Do końca zimy, w każdy wtorek na naszym profilu oraz na wydarzeniu na Facebooku będziemy publikować albumy prezentujące potrzebujące zwierzęta, wraz ze szczegółowymi informacjami w jaki sposób można pomóc każdemu z nich.

Prześlij paczkę dla konkretnego zwierzaka lub udostępnij zamieszczone informacje dalej i pomóż znaleźć nowe domy dla czworonogów.

Kto wie, może dzięki Zimowej Wałówce Ty lub ktoś z Twoich bliskich znajdzie przyjaciela? Udostępnienia mają moc!

Głowisz się, jak dogadać się ze swoim czworonogiem? 
Weź udział w spotkaniu online z behawiorystką! 

Już 15 marca o godzinie 17:30 odbędzie się specjalne spotkanie online z psią behawiorystką. Podczas spotkania skupimy się podstawach, czyli zrozumieniu jak pies widzi świat, co nam komunikuje i jakie ma realne a nie stereotypowe potrzeby. Oto plan spotkania:

  1. Światy równoległe –  szybki przegląd tego jak pies odbiera świat przez zmysły i jak bardzo różni się to od naszych, ludzkich doznań oraz co z tego wynika. 
  2. Porozmawiajmy czyli psia komunikacja – mowa ciała psów (sygnały uspokajające, sygnały stresu, sygnały dystansujące, drabina agresji), czyli kiedy psy proszą nas o więcej przestrzeni i dlaczego nie każde merdanie ogonem jest przyjazne.
  3. Daj psu być psem –  przegląd podstawowych potrzeb behawioralnych psa i jak należy je prawidłowo zaspokajać. 

Zarezerwowaliśmy również czas na pytania uczestników i uczestniczek. 
Spotkanie potrwa ok. 1,5 godziny i odbędzie się na platformie Google Meets. 
W spotkaniu mogą wziąć również udział osoby spoza UW.

A tak pisze o sobie prowadząca – Marta Kotarbińska z Fundacji Zwierzochron:

Psy były moją miłością od zawsze, jednak w domu pojawiły się dopiero ( :) ) 20 lat temu, no i się zaczęło…. W 2013 roku rozpoczęłam wolontariat w niewielkim podwarszawskim przytulisku w Siestrzeni, gdzie rok później wraz z trzema innymi wolontariuszami założyłam Fundację Zwierzochron, aby móc jeszcze lepiej pomagać zwierzętom wymagającym wsparcia. W 2017 roku Fundacja Zwierzochron otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego i można przekazywać na naszą rzecz 1% podatku w rocznym rozliczeniu podatkowym. Aby móc prawidłowo pracować z psami wymagającymi szczególnych umiejętności ukończyłam kurs instruktora szkolenia psów prowadzony przez Piotra Awenckiego z Centrum Edukacji Kynologicznej ZUZIK, obecnie jestem studentką III roku studiów w kierunku Stosowana Psychologia Zwierząt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W pracy z psami zajmuję się przede wszystkim komunikacją i tworzeniem więzi opartej na wzajemnym zaufaniu i szacunku – to fundament, na którym można dopiero budować.   
Prywatnie mam trzy adoptowane psy: Misia to 13 letnia „prawie” Kaukazka, Gafel – około 9 letni „prawie” Amstaffa i Zojka – 3 letnia „prawie” Charcica. 

 

Chcesz wziąć udział w spotkaniu? 
Wyślij maila na adres: wolontariat[at]uw.edu.pl.
Na zgłoszenia czekamy do 11 marca (włącznie). 
Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

***

W styczniu, podczas spotkania Po co Ci pies? rozmawialiśmy o idei adopcji psa ze schroniska i o tym, jak przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny pod swój dach, jak wybrać „tego jedynego” i czy to naprawdę musi być skomplikowane? Przybliżymy też pracę wolontariuszy i ich rolę w procesie adopcyjnym. Nie zabraknie mokrych nosków i historii zakończonych happy endem!

Spotkanie poprowadziła Ida Zagrzejewska – od trzech lat wolontariuszka Grupy Behawioralnej Żółte Boksy w warszawskim Schronisku na Paluchu. Specjalizuje się w adopcjach psów trudnych, wymagających stałej opieki behawiorysty w schronisku. Prowadzi dom tymczasowy, administruje fanpage Żółte Boksy. Prywatnie – opiekunka Inny, suczki z interwencji.

Promuj wiedzę na temat opieki nad zwierzętami

Czerp i dziel się wiedzą na temat odpowiedzialnego pomagania! Udostępniaj przygotowane przez nas materiały i infografiki!

Aby być na bieżąco:

Komu pomagamy?

Kociej Strefie Adopcyjnej
Adres do wysyłki:
Kocia Strefa Adopcyjna
Ossowska 40 B
05-220 Zielonka
Tel. 502472383
Strona organizacji: www.facebook.com/kociastrefaadopcyjna

Fundacji Zwierzochron
Adres do wysyłki:
Fundacja Zwierzochron
Marta Kotarbińska
Kurpińskiego 28
05-552 Stefanowo

Albo paczkomat InPost
LWN01N
Słoneczna 179
05-506 Lesznowola
Profil organizacji: www.facebook.com/zwierzochron

Grupie behawioralnej Żółte Boksy działającej w Schronisku na Paluchu
Adres do wysyłki:
Żółte Boksy
ul. Paluch 2
02-147 Warszawa
Profil grupy: www.facebook.com/grupabehawioralna

Kto nas wspiera?
Komisja Kultury Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego
Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Warszawa

AKCJA TRWA DO 19 MARCA 2021

Masz pytanie lub pomysł jak pomóc potrzebującym zwierzętom?
Napisz do nas: wolontariat[at]uw.edu.pl

Uwaga! 
Ze względu na trwającą pandemię, karmę oraz potrzebne rzeczy prosimy przesyłać bezpośrednio na adresy organizacji wskazane wyżej oraz w zamieszczanych na Facebooku postach. 

UCW nie prowadzi zbiórki w swojej siedzibie.

Szczegółowych informacji na temat zwierząt udzielają organizacje, pod których opieką przebywają (kontakt wskazane w postach na Facebooku).