Pomóż w nauce uczennicom i uczniom z dzielnicy Ochota

• 24 września 2021

Całkiem niedawno rozpoczął się kolejny rok szkolny, który dla wielu uczennic i uczniów szkół podstawowych jest dużym wyzwaniem. Nauka zdalna spowodowała, że wiele osób ma trudności w nauce. Dlatego razem z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota szukamy ochotniczek i ochotników, którzy pomogą uczennicom i uczniom w nadrobieniu i przyswojeniu sobie nowego materiału.

W ramach projektu SOS Szkoła szukamy osób, które minimum raz w tygodniu (około 1,5 godziny) będą mogli udzielić indywidualnych korepetycji z konkretnych przedmiotów lub pomóc w odrabianiu lekcji w ramach pogotowia lekcyjnego.

To oferta wolontariatu idealna dla Ciebie, jeśli:

• Jesteś osobą komunikatywną,
  • Masz chęć działania na rzecz osób potrzebujących,
  • Posiadasz umiejętność dzielenia się wiedzą,
  • Masz wiedzę na temat przedmiotu, którego zajęcia dotyczą,
  • Dysponujesz czasem – minimum 1,5 godziny, raz w tygodniu.
  • Planowane rozpoczęcie zajęć: połowa października.

Poszukiwane są osoby, które pomogą w zakresie języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, fizyki/chemii lub po prostu ogólnej nauce (dzieci z klas 1-4).

W ramach wolontariatu OPS Ochota zapewnia:

• Ubezpiecznie NNW/OC,
  • Środki do dezynfekcji rąk, maseczki,
  • Pomoc w przygotowaniu materiałów (drukowanie, kopiowanie),
  • Niezbędne materiały (tablica, flipchart, mazaki, notesy)
  • Stałe wsparcie koordynatora, ale także pomoc ze strony pracowników i psychologów działających w OPS Ochota.

Zajęcia będą mogły się odbywać w siedzibie Centrum Wsparcia Moja Rodzina, prowadzonym przez Ośrodek Pomocy Społecznej Ochota (ul. Częstochowska 11/15).

Aby zaangażować się w ten wolontariat, należy napisać na adres r.kowalczyk[at]opsochota.waw.pl lub wolontariat[at]opsochota.waw.pl.

Koordynator Wolontariatu w OPS Ochota ustali z Tobą szczegóły i zakres Twojego zaangażowania.

Jesteś w naszej bazie wolontariuszy i wolontariuszek? Zapisz się już dziś poprzez formularz dostępny na stronie:

www.wolontariat.uw.edu.pl/dla-wolontariuszy/