Pomagajmy śmiechem z Fundacją „Dr Clown” :)

• 5 marca 2020

Wraz z Fundacją „Dr Clown” poszukujemy osób, które chciałyby pomagać śmiechem!
Zapewne zapytacie, w jaki sposób?

W szpitalach przebywa wielu pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie mogą liczyć na częste odwiedziny swoich bliskich. Dlatego Wolontariusze i Wolontariuszki z Fundacji „Dr Clown” podczas wizyt w Szpitalu Praskim (a z czasem może również w innych szpitalach) spędzają czas z pacjentami i rozweselają ich poprzez wspólną rozmowę i wchodzenie w interakcję za pomocą rekwizytów cyrkowych.
Kolejną możliwością jest przygotowanie różnych aktywności dla osób starszych z Domów Seniora.
Wszyscy wolontariusze i wolontariuszki zostają zaopatrzeni w „służbowe” stroje Fundacji Dr Clown – koszulki i nosy clowna :)

Kogo zapraszamy na wolontariat?
– osoby zorientowane prospołecznie,
– osoby zainteresowane rozwojem osobistym,
– wszystkich chętnych by podnosić swoje kompetencje społeczne i umiejętność nawiązywania kontaktu z innymi,
– tych, którzy chcą poznać metodę terapii śmiechem i terapii przez zabawę,
– wolontariuszy i wolontariuszki, którzy chcą sprawdzić się w działaniu i realizowaniu własnych pomysłów,

Jakie są wymiary czasowe wolontariatu?
Minimum zaangażowania to raz na dwa tygodnie przez około 2 godziny. Najbardziej preferowana forma to raz na tydzień przez około 2 godziny.
Fundacja podpisuje porozumienia o wolontariacie na 3 miesiące.

Co oferuje Fundacja „Dr Clown”?
– pakiet szkoleń wprowadzających. Pierwsze szkolenie już 17 marca (warto sobie od razu zarezerwować ten termin) – poznacie na nim o specyfikę działania Fundacji, założenia terapii śmiechem oraz przećwiczycie różne działania animacyjne. W planach są również kolejne szkolenia i warsztaty rozwijające najróżniejsze umiejętności,
– wsparcie opiekuna,
– młody zespół ciekawych ludzi,
– możliwość rozwoju osobistego,
– zdobycie doświadczenia w pracy z dorosłymi oraz osobami starszymi.

W tym wolontariacie nie ma konieczności posiadania konkretnych umiejętności, czy cech – Zespół Fundacji pomoże Wam rozwinąć swój potencjał!
Jeśli chcesz zaangażować się w działania Fundacji „Dr Clown” wyślij nam wiadomość: wolontariat[at]uw.edu.pl najpóźniej do czwartku 12.03 do godziny 11:00.

O fundacji:
Fundacja „Dr Clown” realizuje program „Terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych od 1999 roku. Wolontariusze Fundacji „Doktorzy Clowni” za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech, kojąc lęk i wspierając proces zdrowienia. Każdego roku „Doktorzy Clowni” docierają do 60 000 osób w 150 szpitalach i różnego typu placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.
Wy też możecie stać się częścią tej wspaniałej ekipy!

Jeśli jeszcze nie zgłaszałeś/aś się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety: wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/